Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a különbség a közvetlen és...

Mi a különbség a közvetlen és a közvetett adó között?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


"Az adókat két nagy csoportra oszthatjuk. A közvetett adókat valamely termék vagy szolgáltatás árában fizetjük meg, és az eladón keresztül jut el a költségvetésbe. Ezek az adók szorosan kapcsolódnak az adásvételhez, az áruk és szolgáltatások mozgásához. A tagállamok adószabályaik összehangolásakor elsősorban ezekkel a területekkel foglalkoznak. A másik csoport a közvetlen adóké, amelyeket meghatározott eljárás során - például éves rendszerességgel - közvetlenül az adóhivatalnak fizetünk be. Ezek az adók kevésbé kapcsolódnak a négy alapszabadság (áruk, szolgáltatások, tőke és személyek szabad mozgása) megvalósulásához. E téren így sokkal kisebb mértékű a nemzeti szabályok összehangolása.


A közvetett adók két nagy, a csatlakozási felkészülés szempontjából fontos területe az általános forgalmi adó (áfa, más országok szóhasználatában hozzáadott érték adó) és a jövedéki adó."

2011. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal egyszerűbb. Közvetlen adó az, ha az adó alanya és az adófizetésre kötelezett ugyanaz a személy, közvetett, ha nem ugyanaz.
2011. máj. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

az adó alanya már eleve az aki adókötelezettsége van az önkörm. felé vagy az állam felé. Tehát az adóalany, és az adókötelezett végső soron ugyanaz.


Közvetlen esetén pld ha jól tudom a gépjárműadónál van, mert én közvetlenül fizetem ki a jövedelmemből, és biztos hogy az én adóm, és én fizetem. tehát ezt az adóhivatalnak vagy az önkormányzatnak fizetem


közvetettnél pedig pld ÁFA ami a termékeknél szolgáltatásoknál pld fodrásznál is van az nem biztos hogy az enyém át lehet hárítani pld nem én veszem meg a lisztet hanem xyz. Tehát az fizeti ki aki az igénybe veszi vagy megvásárolja. konyhanyelven elmondva ennyi


Megerősítést kérhetek? Így van ugye?

2011. máj. 31. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!