Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunka fizetéséből levonnak...

Diákmunka fizetéséből levonnak valamiféle adót?

Figyelt kérdés
csak mert én a pannon work diákszövetkezetnél dolgozom és mindig írják ki hogy ilyen meg ilyen órabér és azt nem írják ki, hogy nettó vagy bruttó és akkor most nem tudom, hogy levonnak vmi adó jellegű dolgot? most csütörtökön jönne az első fizetésem ha minden igaz, első fizetésből levonnak 1000 forintot vmi regisztrációs díj gyanánt asszem és tudni szeretném, hogy levonnak-e még valamit?
2011. jún. 6. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. jún. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát ebből nekem nem derült ki semmi. azért kérdeztem meg itt, mert nem tudok megérteni ennyi szöveget és ismeretlen szót egyszerre..
2011. jún. 7. 14:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Elolvastam a Pannon Work honlapját. Ők - úgy értelmezem - elsősorban diákokat közvetítenek ki munkáltatókhoz. Tehát nem tanulószerződéssel vagy hasonlóval foglalkoztatnak.

A fenti link pedig nagyon érthetően leírja a különböző foglalkoztatási formában történő adó- és járulékfizetési kötelezettségeket. Már csak azt kéne tudni, hogy milyen szerződésed van azzal a céggel, ahol most dolgozol. Akkor tudok konkrétan válaszolni a kérdésedre.

Egyébként a fizetéseket nem szokás nettóban írni, mivel "hivatalosan" minden bruttó, úgyanis nem egyforma a dolgozók adó- és járulékfizetési kötelezettsége, ezért a nettót többnyire csak egyénre szabottan lehet meghatározni.

2011. jún. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hozzáfűzném: A szerződési fajták lehetnek: munkaviszonyra vonatkozó szerződés (munkaszerződés), megbízási szerződés, és egyszerűsített foglalkoztatás keretében történő szerződés. Nem mindegy Neked melyik van, mert úgy változik az adó- és járulékfizetési kötelezettség. Megbízási szerződés esetén az sem mindegy, hogy mennyi a bérezésed, úgyanis egy bizonyos összeg fölött kell már olyasmit is fizetni, amit az összeg alatt nem kell.
2011. jún. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!