Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha igénylek diákmunkához...

Ha igénylek diákmunkához adókártyát, akkor innentől kezdve évente meg kell csinálnom valamiféle adóbevallást?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem te az adóazonosító jelre gondolsz, a kis zöld kártyára. Na szóval van hogy már kisbabáknak is megkérik a szülei, és ugye ők nem adnak be bevallást minden évbe vagy ilyesmi. Az adószáma zért kell, hogy az apeh felé tudjanak adatot szolgáltatni rólad, adót és járulékot fizetni utánnad. Személyi jövedelmadó bevallást akkor kell készítened, amikor jövedelmet szerzel. Ha pl egy évben csak ösztöndíjat kapsz majd a fősulin/egyetemen és nem dolgozol, tehát nem kapsz munkabért akkor nem kell bevallást készítened, mert az ösztöndíj után nem kell adót fizetni, tehát ez az egyet magában nem kell bevallani. Ha viszont már lesz munkából jövedelmed és ösztöndíjad is akkor azt (mind a kettőt) be kell vallani, mert a bér után adóznod kell.

Egyébként minden évben a megszerzett jövedelmekről igazolást küldenek a kifizetők következő év januárjában, hoyg el tudd készíteni a bevallást, ott általában azt is megjelölik, hogy a bevallás mely sorába kell beírni.

2009. ápr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
ahogy elkezdesz dolgozni már kell adóbevallást csinálni.én 3 hétig hostesskedtem (diákmunka), kaptam 40 ezret, így is meg kell csinálni az adóbevallásod.az egy dolog h nem fizetsz adó, mert azt olyan 60e Ft körül kell, de meg kell csinálni.nekem anyám csinálta meg
2009. ápr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az adóbevallás tájékoztatója részletesen felsorolja, hogy milyen esetekben kell, illetve nem kell adóbevallást készíteni. Ha az adott évben nem volt semmilyen jövedelmed, akkor biztosan nem kell, akár van adóazonosító jeled, akár nincs.
2009. szept. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!