Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen feltételekkel válthatok...

Milyen feltételekkel válthatok ki adószámot magánszemélyként?

Figyelt kérdés
Fordítói tevékenységről kellene számlát adnom alkalmi munkákról. Ha diák vagyok akkor lehet ilyen adószámom illetve mit kell nekem befizetni ezután?
2011. jún. 13. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
Ha diák vagy és dolgozol, akkor egyéni vállalkozónak kell lenned, ezt ügyfélkapun keresztül lehet kezdeményezni. A vállalkozáshoz mindenképp kell könyvelő (5-10ezer/hó, környék függő, de ugye mivel nincs sok számlád nem kell túl sokat könyvelned), alanyi adómentes lehetsz, ha csak fordítasz, így nem kell fizetned ÁFÁ-t, elég sokmindent el lehet költségként számolni stb. stb., nem kell eü. hozzájárulás, amíg diák vagy. Fizetni kell még iparűzési adót (a forgalom ~2%-a). Ha akarsz "kivenni" a forgalomból, akkor az után kell szja-t fizetni(de könyvelési szempontból bent hagyhatod a vállalkozásban), gondolom nem nagy tételről van szó és nem fog felhalmozódni több millió ft. Továbbá kell fizetni még banki folyószámlát(hiába van saját számlád, a vállalkozáshoz külön kell), ez kb. 500-1000 ft/hó, ill. egyéb apró költségek, pl. számlatömb, bélyegző meg ilyenek.
2011. jún. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elsőnek is: a kérdező nyugodtan válthat ki adószámot, pont az ilyenfajta tevékenységekre találták ki a adószámos magánszemély kategóriát, a navnál érdeklődj, mi kell hozzá
2011. jún. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, de nem érné meg vállalkozónak lennem, mert több kiadása lenne mint amennyit keresnék. Azért érdekelt volna, mert több helyről hallottam, hogy ez az adószám igénylése elég lenne erre a munkára és csak pár alkalommal lenne évente.
2011. jún. 13. 00:50
 4/6 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak is szívesen köszönöm, mert konkrétan arra lettem volna kíváncsi, hogy diákként lehet-e ilyen számom nekem (:
2011. jún. 13. 01:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a második írta!

Ne vállalkozói adószámot kérj, hanem adószámos magánszemélyként kérj a NAV-tól adószámot a végzendő tevékenységre. Ebben az esetben elegendő év végén az SZJA bevallást megcsinál(tat)ni, és egyösszegben adózni utána.

2011. jún. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az adószám kiváltásakor nem számít, hogy diák vagy-e, vagy sem. Nyugodtan igényelheted.

A NAV honlapján (még mindig apeh.hu) fenn van a nyomtatvány, amin igényelheted. Kitöltöd, beküldöd, kb 1 hét múlva meg is kapod az adószámod.

2011. jún. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!