Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízási szerződés alapján...

Megbízási szerződés alapján kapott megbízási díjból vonnak járulékot és adót?

Figyelt kérdés

Ha valaki munkanélkülin van és a megbízási díjat kapna, de nem veszi fel, amíg munkanélküli az is tilos? Összetalálkozhat valahol a járadék és a megbízási díj? Gondolok én itt a járulékok levonására, mert 2 helyről vonják...

Hűha, remélem érthető amit kérdezek!


2011. jún. 14. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugdíjjárulékot (10 %)és egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulékot (csak 6 %, mert a 1,5 % munkaerőpiaci járulék nincs, mert nem munkaviszonyban szerzett jövedelem) vonnak le. Ja és levonhatod a megbízáshoz kapcsolódó igazolt költségeket.
2011. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogy vonnak-e adót és járulékot az sok mindentől függ egy megbízási jogviszony esetén. Adózás szempontjából adóköteles tevékenységnek számít, tehát adott esetben vonnak adót/adóelőleget belőle. Járulékot már nem biztos. Az a megbízási díj nagyságától (összegétől) függ.

Egyébként munkanélküli járadék folyósításának ideje alatt semmilyen jellegű munkavégzésre irányuló jogviszonyod nem lehet. Ha mégis, akkor szüneteltetni kell a munkanélküli járadékot arra az időszakra. Ellenkező esetben gondok adódhatnak. Ha csak adót vonnak a megbízási díj után, akkor elméletileg nem tud összefutni a két dolog, de ha már járulékköteles is, akkor igen.

Még azt nem tudom, hogy a megbízási jogviszonnyal foglalkoztatottat be kell-e jelentenie a foglalkoztatónak az adóhatóság felé, vagy sem. Ha igen, akkor viszont járulékfizetés nélkül is össze tud futni a két dolog. Mivel jelenti a munkaügyi központ is és a foglalkoztató is ugyanarra az időszakra a magánszemélyt.

2011. jún. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A megbízásos jogviszonyt is be kell jelenteni az adóhatóságnak.A munkaadó mindenképpen fizet utána járulékot, tehát bizony pillanatok alatt kiderül.Ugyanarra az időszakra nem lehet két helyről járulékot fizetni.Az álláskeresésit kell szüneteltetni.Nem biztos, hogy megéri.
2011. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megbízási díjból is vonnak mindent, és valószínűleg "összetalálkozik" a járadékkal, mert nekem alig egy hetes megbízási szerződés miatt rögtön írt az APEH, hogy már nem kell magam után fizetni a tb-t. Aztán persze mehettem megint elintézni, mert azt nem vették figyelembe, hogy nem határozatlan időre lettem bejelentve, csak néhány napra. Esetleg azt tudod megcsinálni, hogy megvárod, amíg lejár a munkanélkülid, és megkéred a kifizetőt, hogy papíron akkorra írják majd a megbízási szerződésedet és akkorra is jelentsék be. Nekem is előfordult már, hogy nyáron dolgoztam valójában, mégis októberre szólt a szerződésem, és akkor is kaptam meg a pénzt. Az én esetemben ugyan a kifizető halasztott pénzhiány miatt, de a végeredmény ugyanaz.
2011. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megbízási díjból nem biztos, hogy mindent vonnak. Adott esetben csak adóelőleget, és fizetnek utána EHO-t, mást nem. Van amikor viszont nyugdíjjárulékot, egészségbiztosítási járulékokat stb. is. Tehát nem mindig. A megbízási díj összegétől is függ.
2011. jún. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha az egy napra eső jövedelmed eléri a tárgyhó első napján érvényes minimálbér 30%-nak a harmincad részét, akkor biztosított vagy.Tehát adó és járulékkötelezettség áll fenn.Ha nem vagy biztosított, akkor szja-t vonnak a bérből, a foglalkoztató meg EHO-t fizet utána.

Szóval ha nem vagy biztosított, akkor szerintem jár neked a munkanélküli segély.Bár ebben azért nem vagyok biztos.Kérdezd meg Őket és mond el nekünk is.:)

2011. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!