Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nekem egy megbízási szerződ...

Ha nekem egy megbízási szerződés alapján 100 e Ft megbízási díj jár, akkor kb. mennyit kapok abból ki tisztán?

Figyelt kérdés
Adójóváírást erre már nem kapok, mert azt a rendes fizetésem után veszem igénybe, és 10%os költségátátalányt számolnak. Én amúgy 70 e körül gondolom,ami marad...
2011. okt. 26. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Megbízási díj nem bérjellegű jövedelem, tehát semmilyen formában nem lehet utána adójóváírást figyelembe venni.


Bruttó 100.000,-

- 10.000,- (10 % költséghányad levonása)

________________

90.000,- (számított jövedelem)

+ 24.300,- (számított jövedelem 27 %-a, adóalap-

________________ kiegészítés, vagyis szuperbruttósítás)

114.300,- (adóalap)

- 18.288,- (adóalap x 16 % adókulcs, az SZJA

________________ összege)

96.012,- (nettó fizetendő megbízási díj)

2011. okt. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, elfelejtettem azt hozzáfűzni, hogy ez abban az esetben igaz, ha a megbízási díj fizetését megalapozó szerződés (a díj összegét, és annak kifizetését megalapozó idő hosszát figyelembe véve) alapján nem keletkezik biztosítási jogviszony. Mivel ennek fennállása függ a díj nagyságától, és attól az időszaktól, amelyre a díjazás szól.


Ha biztosítási jogviszony keletkezik, mert mondjuk ez az összeg 1 hónapnyi időre szól, akkor biztosítottá válik, így ugyanazokat a járulékokat + adóelőleget/adót vonják le, mintha munkaviszonyos lenne, kivéve a munkaerő-piaci járulékot.


Tehát 10 % nyugdíjjárulékot, 4 % természetbeni egészségbiztosítási járulékot, 2 % pénzbeli egészségbiztosítási járulékot és az adóelőleget.

2011. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első teljesen elszámolta, az SZJA-t a szuperbruttó alapján számolják, de a bruttóból vonják le, nem a szuperbruttóból. Vagyis a 18ezer forintot a 100ezerből kell levonni. Ezenkívül van még némi járulék. 70 körül kapsz kézhez.
2011. okt. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennyi infóból nem lehet megmondani pontosan, mert függ attól, hogy milyen időszakra kapod, 36 órát meghaladó-e a munkaviszonyod, elérted a maximális nyugdíjjárulék alapot, de kb. 70 körül marad, ha ez 1 max. 3 hónapra szól.

Ha pontosan akarod megnézni, akkor itt egy nagyon jó kalkulátor:

[link]

2011. okt. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszolónak igaza van, rosszul építettem fel a levezetést a végén. Az adót a bruttóból kell levonni, nem a szuperbruttóból. Észre sem vettem. Bocsi!
2011. okt. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!