Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adójóváírás lemondásához...

Adójóváírás lemondásához honnan tudnék nyomtatványt letölteni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól értem a kérdést: A munkáltatónál elvileg kell lenni akár egyedi lemondó nyilatkozatnak is. Tőle kérd. Mondván nem szeretnéd ha jóváírnák e tételt. A másik megoldás lehet az APEH oldalán lévő letölthető nyomtatványok között hátha van. ( Ez utóbbit nem néztem. )
2011. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az adójóváirás "lemondására" nincs külön nyilatkozat, ugyanis azt kérni kell, különben a munkáltató nem veheti figyelembe. Amennyiben kérted, és év közben szeretnéd módositani, akkor egy kérelem címűben leírod xyz azonosító adatok kérem a munkáltatómat hogy 2011.hónaptól az adójóváírás figyelembe vételétől eltekinteni sziveskedjen.

dátum aláirás.

És fgyelj arra, hogy átvegyék

tehát két példány és az egyiken igazolják az átvételt.

2011. jún. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a kérdésre válaszolok, de én is kérdeznék a többiektől.

Mi történik ha a munkáltatóm nem akarja elengedni az adójóváírást? Mert nekünk már "gyárilag" az volt hogy alá volt húzva hogy kérjük... Bérminimumra vagyunk bejelentve.

2011. jún. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tisztelt utolsó válaszoló! Sajnos ez mindenhol igy van, jómagam könyvelőként könyvelőirodában dolgozom és mi se sokmindent tehetünk... A kérdés, hogy tényleges fizetést kapsz -e hivatalosan, vagy csak annyira vagy bejelentve? Ha tényleges fizut kapsz akkor veszteség nem ér. Ha ugye van a másik fajta is, nem sokat tehetsz ellene. apehhez levél esetleg, de te akkor is aláirtad, és ez általában a munkahelyedbe kerül + a többiekébe is :((
2011. jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Kapunk még borítékban ugyanennyit... De hát így apehnál semmit se tudok tenni mert engem is megbüntetnek ugye...

És ezt az összes kormány hagyja, szánalom.

2011. jún. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben lehetsz "hős". Vagyis nem írsz mindent alá, hiába szeretné a munkáltató. Nálunk is nagy mellénnyel vannak, amikor nem írjuk alá, akkor meg koppannak.

Írj kockás papíron a fent leírtak alapján egy nyilatkozatot, hogy adott hónaptól kezdve nem kéred az adójóváírást. Név, adóazonosító jel, stb. Aztán add fel nekik ajánlott küldeményként a postán. Azt még ő sem teheti meg, hogy ezek után nem veszi figyelembe...

2011. jún. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!