Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Teszveszen, vaterán szeretnék...

Teszveszen, vaterán szeretnék árulni üzletszerűen, hogy kell ez után adóznom? Kell kérni az apehtól magánszemélyes adószámot?

Figyelt kérdés

Aki ezt csinálja, kérem írja le, hogy mit tegyek. Vállalkozóit nem szeretném kiváltani, egyébként meg gyesen vagyok jelenleg.

Gyerekruhákat szeretnék árulni.


2011. jún. 19. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak a saját ruháitokat árulod magánszemélyként, nem kell hozzá adószám. Évi 800ezer Ft bevétel (200ezer Ft jövedelem)esetén adómentes az ebből származó jövedelem, afelett 16 % az adó.


Ha tényleg üzletszerűen árulod, ahhoz nem elég magánszemélyes adószám, ahhoz szükséges vállalkozói.

2011. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem a saját ruháimat szeretném árulni. A saját ruhákból 800,000ft-ot ki sem tudnék árulni...

Akkor meg mire jó a magánszemélyes adószám, ha nem erre????

Én úgy hallottam, hogy ehhez nem kell vállákozói.

2011. jún. 19. 20:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Rendszeres, üzletszerű tevékenységet vállalkozói keretek között lehet végezni.

Az adószámos magánszemély tevékenységét nem rendszeresen és nem üzletszerűen végzi (jellemzően szellemi tevékenység végzésére váltják ki, pl.óraadás vagy bérbe adásra).


Valóban vannak olyan tevékenységek, ahol nem lehet eldönteni, hogy végezhető-e adószámos magánszemélyként, mert nincsen éles határvonal meghúzva, de ebben az esetben véleményem szerint szükséges a vállalkozói.

2011. jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az óraadás vagy a bérbe adás az nem rendszeres?????

Szerintem az is rendszeresnek minősül.

Na majd megkérdezem az apehot, úgy a biztos.

azért köszi.

2011. jún. 20. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne az APEH-ot kérdezd, hanem az okmányirodát. Azt ők döntik ugyanis el, hogy mihez kell vállalkozói igazolvány. És ők is adják azt ki. Ha ők azt mondják, nem kell hozzá /amit erősen kétlek/ Akkor jöhet az APEH és bejelentkezel adószámos magánszemélynek.

A bérbeadáshoz egyébként már csak azért sem kell vállalkozói, mert az egy speciális kategória, az szja törvény külön nevesíti, hogy nem szükséges hozzá még adószám se, ha nem cégnek adja valaki bérbe.

2011. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!