Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingóságból származó jövedelmem...

Ingóságból származó jövedelmem 2008-ban jóval meghaladta 200eFt-ot, de nem kértem adószámot az APEH-tól. Számíthatok - e büntetésre?

Figyelt kérdés

Magánszemélyként adtam el egy internetes aukciós oldalon. Áfás számlám a beszerzett ingóságokról nincsen. Számlát nem adtam, mert nem vagyok vállalkozó. Úgy tudom, ez már üzletszerű jövedelemnek számít.


Mekkora büntetésre számíthatok az APEH-tól? Ha bevallom az adóbevallásomban a jövedelmemet(ami egyébként lekövethető az aukciós oldal által visszamenőleg és terveztem is), az számít valamit?


2009. márc. 23. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz, ha hallgatsz róla, az APEH-nál manapság sajnos nem elég a jószándék, nagyon pénzgyűjtős hangulatban vannak, minden apróságba belekötnek. Az aukciós oldalakon szinte mindenki feketén adja-veszi a használt cuccokat, kivéve azt a néhány céget, akik ilyen módon értékesítik az árujukat. Ha aggódsz, töröld a regisztrációd, bár szerintem teljesen szükségtelen.
2009. márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor kell számlát adnod, hogyha üzletszerűen, haszonszerzés céljából végzed rendszeresen a tevékenységet, azaz az ingatlaneladást. Rendszeres a törvény szerint, hogy ha 2 éven belül 4 ingatlant adsz el. Szóval, ha csak ezt az egyet adtad el mostanában, akkor nem kell áfát fizetned és számlát adnod.
2009. márc. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A második válaszadónak írnám, hogy ingóságokról van szó, nem pedig ingatlanról.
2009. márc. 25. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!