Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Apeh - részletfizetés -...

Apeh - részletfizetés - behajtás! Fontos! Mit csináljak az APEH tartozással?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlási illetékre kértünk részletfizetést, meg is kaptuk. De sajnos a 2. részletet már nem tudtuk befizetni, jött is a felszólítás, hogy a késedelmi kamattal megnövelt összeget egy összegben fizessük vissza, különben végrehajtóhoz kerül az ügy.


Ilyenkor mi a teendő? Kérhetünk még esetleg haladékot, vagy bármi féle kedvezményt, vagy jobb, ha hitelt veszek fel az összeg kifizetésére.


Légyszi, aki jártas az ügyben, írjon


2011. okt. 22. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit elszámoltátok magatokat, látom, nem tanultok, pedig mással sincs tele a sajtó.

Eljátszottátok a NAV "jóindulatát", és visszaéltetek vele. Ezt bele kellett volna kalkulálni a lakásvásárlásba!

Vagy befizetitek, vagy végrehajtás.

Még egy részletfizetést mégis mire adna a NAV???

2011. okt. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem számoltuk el magunkat, nem vettünk 15 milliós házat, csak miután bejelentettem a munkaadómnak, hogy gyereket várok, azzal a lendülettel el is küldött...ezt tényleg nem számoltam bele.


Most van új munkahelyem, mindössze 2 hónapig voltunk bajban...


Nem svájci frank alapú a hitelünk, és fizetjük is rendesen. Nincs közüzemi számla tartozásunk, nem 0 %-kal vettünk házat, az autónkon nincs hitel....nem hiszem, hogy felelőtlenül cselekedtünk volna. Hosszú évekig spóroltunk a házra, de vidéken nem túl egyszerű munkát találni, mint ahogy másképp sem.


Sejtettem, hogy a felvázolt lehetőségek megvannak, de olyanok véleményére is kíváncsi lennék, akik esetleg (saját hibájukon kívül) jártak már ilyen helyzetben.


Nem tudom, hogy 300 ezer forintos tartozás miatt miért jobb a NAV-nak, hogy ellehetetlenítse dolgozó emberek életét, ahelyett, hogy segítené. Soha életemben nem kértem még segélyt...18 éves korunk óta dolgozunk mind a ketten.


Olyan nagy kérés ez...azzal, ha lefoglalják a fizetésemet fél évre, miért lesz jobb a NAV-nak...az államnak?

2011. okt. 22. 11:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérni kérhetsz, de nem valószínű, hogy kapnál. A fizetési könnyítésnek (részletfizetés) az volt a feltétele, hogy minden részletet időben befizess. Benne van a határozatban, hogy amennyiben nem fizeted be, egy összegben esedékessé válik járulékaival együtt.

Most kiküldött egy felszólítást, a következő lépése a bankszámlátok inkasszózása lesz (ami pénz van rajta, vegyétek le, ami arra megy, kérjétek kp-ben) Ha ez sem vezet eredményre, akkor valószínűbb, hogy először letilt a fizetésetekből, és ha abból sem érkezik be számára kielégítő módon, akkor végrehajt.

A NAvot irtóra nem érdekli, hogy ellehetetleníti-e az életed, vagy mekkora gondot okoz neked a pénz előteremtése.

Egy próbát azért megér. A határozaton rajta van az ügyintéző neve, kérjetek tőle egy időpontot és beszéljetek vele. Hátha pont lágyszívű ügyintézőt fogtok ki.

Amúgy várandósság alatt nem lehet elbocsátani, hacsak nem próbaidőn vagy, vagy határozott idejű szerződéssel.

2011. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy az eredeti határozat szerint a tartozást visszafizettétek volna-e a baba születése előtt?

Ha igen, az azt jelenti, hogy (amennyiben a munkahelyetek megmarad addig), akkor a tartozás visszafizetésére van remény. Ez esetben beadnék egy újabb halasztás iránti kérelmet, leírva benne, hogy mi történt, mellékelném az új munkaszerződést. Szerintem lenne esélyetek, a NAV-nak sem érdeke igazán, hogy az ingatlanok vagy egyéb lefoglalt műszaki cikkek eladásával foglalkozzon és akkor is várnia kell a pénzére.


Ha a törlesztés végső dátuma később történik meg, mint a baba érkezése, akkor viszont nektek is el kell gondolkodni azon, hogy szülés után miből fogjátok tudni a törlesztő-részleteket fizetni.


Mindenesetre (ha a második variáció várható) tudnotok kell, hogy egy beadott fizetési könnyítés iránti kérelem a folyamatban levő végrehajtást megakaszt, addig nem érvényesíthetik a végrehajtást, amíg az ismételten beadott kérelmetekre a Fizetési Kedvezmények Osztálya a határozatot meg nem hozza. Ez időszak alatt viszont van időtök körbejárni a dolgokat, és keresni a lehetőséget a tényleges megoldásra.


Mindenesetre gyorsan befizetnék az eredeti határozat szerint amennyit csak tudok. Olyan is volt már, hogy ilyen esetben a Végrehajtási Osztály nem mozdult rá a tényleges végrehajtásra.

2011. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Holnap hívom az ügyintézőt. A baba érkezésével egy időpontban lett volna befizetve az illeték utolsó részlete.


A munkáltatóm elküldhetett nyugodtan, mert bár 3 éve ott dolgozom, általában 2-3 havonta hosszabbította a szerződésemet. Gyógyszeres kezelést kaptam, mert természetes úton csak így jött össze a baba. Ezt a főnököm is tudta, és biztatott is. Most pedig közölte, hogy a hónap végétől nem tart igényt a munkámra, mert egy kismamával a későbbiekben csak a gond lesz...rosszullét, vizsgálatok, szabadságolás, stb.


Jogosan küldött el, mert lejárt a szerződésem...ő pedig nem hosszabbította meg.

2011. okt. 23. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:

18,42 vagyok!

Semmit nem veszítel, ha az apeh-nél ismét próbálkozol.

Legrosszabb, hogy elutasít, de akkor is időt nyertél, mert amíg az elutasító határozat meg nem érkezik, a végrehajtás gyakorlati része szünetel.

2011. okt. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Jó ez a banner reklám itt jobbra fent. Nagyon passzol a témához, gratulálok tisztelt webmesterek!
2011. okt. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, kedves utolsó Válaszoló...tényleg találó a banner. Ennyire azért nem gáz a helyzet, de baba-várás időszakában nem igazán hiányzik, ha pár napon belül mindkettőnk számlahitelét erre kell felhasználni, mert igencsak mínuszból indulnánk neki a gyermekvállalásnak.


Köszönöm a válaszokat, holnap hívom a NAV-ot...hátha!

2011. okt. 23. 18:45
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Kezdd úgy, hogy befizeted az elmaradt részletet, vagy részleteket, és utána hívod fel őket, hogy csak átmeneti volt a pénz zavarotok.

Nekem is volt hogy 1-1 hónapot késtem a befizetéssel, sose volt belőle semmi gond.

2011. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
78%

Van rá mód, hogy megold a problémádat !

Miután már fizetési hajlandóságot mutattál, az életkörülményeidben bekövetkezett negatív változásra tekintettel kérelmezheted a maradék összeg törlését.

Mivel magán személyként teszed, nagyobb eséllyel indulsz, mivel a csalág védelmét is figyelembe kell venniük.

A te esetedben, a munkanélküliség tökéletes indok, mert olyan életkörülményeidben bekövetkezett változás állt be, ami súlyosan veszélyezteti a te és családod megélhetését.

Továbbá, ebben az esetben halasztási kérelmet is nyújthatsz be, a lényeg az, hogy ezt mimnél hamarabb tedd!

Ajánlom ezt az oldalt:

[link]


Nekem is ők segítettek, és nagyon kedvesek voltak.

Ne várj, cselekedj mimnél hamarabb, nehogy meg bírságoljanak.

Remélem sikerül megoldani !

2011. okt. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!