Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi történik, ha diákmunka...

Mi történik, ha diákmunka után nem készítettem adóbevallást?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Büntetést kapsz. Mielőbb add be, hogy kisebb legyen a bünti.
2011. jún. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van. Naponta nő a késedelmi pótlék, így minden nap számít. Ha esetleg van valami elfogadható indokod, akkor adhatsz be igazolási kérelmet a bevallással együtt, és így megúszhatod a büntit. De ha csak elfelejtetted akkor nincs mese.
2011. jún. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
23%
ez hülyeség, 17éves korom óta dolgozom időszakonként diákmunkában minden évben kiküldték a papírt, minden évben kidobom! mivel a diákokat nem lehet megadóztatni!!nem lehet!!
2011. jún. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Az előttem szólóhoz: Ha munkabért kaptál a nyári munkáért akkor igen nagy hülyeséget csináltál mert hiába vagy diák igenis KELL adózni. Szóval ezt ne nagyon terjeszd. Viszont vannak olyan foglalkoztatási formák ahol valóban nem kell pl. nyári gyakorlat stb. De ha simán kötöttél egy munkaszerződést akkor igenis kell adózni utána!!
2011. júl. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már több, mint 3 éve vállalok diákmunkát egy diákszövetkezeten keresztül. Az első évben visszaküldtem az adóbevallást, de az utóbbi kettőben nem. Eddig nem jött semmilyen felszólítás, és azt se tudom, hol van a kitöltendő dokumentum, amit küldtek. Ilyenkor szerintetek mi a teendő? Ha büntetést kapok, azt mennyi idő múlva kéne megkapnom?
2011. júl. 1. 22:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Az elévülési idő 5 év. Azon belül bármikor ellenőrizhetnek. A büntetés pedig egy be nem küldött bevallásért max asszem 200 ezer forint lehet. De nyilván a tényleges összeg függ a tartozás mértékétől, illetve attól, hogy ki veszi észre. Te vagy az APEH. Amúgy könnyen kideríthető, hogy kellett-e bevallást készítened. Ha kaptál a munkaadódtól papírt a bevallásodhoz, amin rajta van milyen jövedelmet fizettek, milyen járulékokat és adót vontak le. Azon elvileg szerepelnie kell, hogy hányas sorba kell írni. Ha nincs rajta ilyen vagy nem kaptál, akkor valószínűleg nem kellett bevallanod. De biztosat akkor tudsz, ha megkérdezed őket. Ők tudni fogják, hogy milyen formában foglalkoztattak.
2011. júl. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyik évben sem kaptam tőlük semmit, csak az Apeh-től. Egy-egy hónapban a fizetésem sose haladta meg az 50.000 ft-ot, szóval a minimálbér közelében sem jártam, arról csak nem kell bevallást készítenem.
2011. júl. 3. 13:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Mint írtam nem az számít elsősorban, hogy mennyit kerestél, hanem, hogy milyen formában voltál foglalkoztatva. Én csak ajánlottam, hogy érdemes megkérdezni a foglalkoztatót. Mondjuk, ha nem feketén voltál alkalmazva és nem kaptál semmilyen elszámolást az elég furcsa, ez ugyanis a munkáltató kötelezettsége lenne, még akkor is, ha nem adóköteles a dolog. Ha kaptál papírt és azon az van, hogy nem adóköteles akkor semmi gond, nem kell bevallást tenni.
2011. júl. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
50%

ha már 3 éve csinálod gond nélkül akkor mi a kérdés?

vagy már unod és le akarsz bukni xd

vagy 3 év múlva megszólalt a lelkiismereted lol

2011. júl. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!