Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen szabályai vannak a...

Milyen szabályai vannak a tojás, élő állat háztól történő eladásának?

Figyelt kérdés
Tojást, csirkét szeretnék eladni, háztól. Az őstermelői dolgokon kívül milyen szabályok vannak még? Bejelentési kötelezettség, stb. Valamint vannak-e speciális egészségügyi előírások?
2011. jún. 29. 11:27
 1/2 anonim válasza:

Biztosan vannak erre vonatkozó előírások és törvények, főleg ha nagyban csinálod. Viszont árulhatod feketén és így nem kell adózni. Ennek viszont vannak hátulütői. Tojást én is szoktam öreg néniktől nekik nincs semmi papírjuk erről viszont jó minőségű a tojás. Én nyulat árulok és levágva is szoktam eladni. Semmi engedélyem nincs, még őstermelőim sincs. Viszont csakis egészséges nyulat adok el, a húsát körültekintően megtisztítom a szőrtől és odafigyelek mindenre, hogy csakis kiváló minőségű árut adjak el, ezzel kialakítok egy olyan vevő kört akik bíznak bennem és nem pártolnak él máshová.

A konkurenciára figyelj oda nagyon. Ha van a környékeden aki hivatalosan csirkézik és te is árulod a vevőinek akkor tuti bejelent. Nálunk megtörtént ilyen eset.

Megkérdezhetnéd az állat egészségüggyel foglalkozó szerveket e-mailban hogy mik a feltételei annak hogy árulhass hivatalosan. Őstermelőivel meg egy bizonyos összegig nem kell adózni, viszont vágott jószágnál nem tudom, hogy kell e.

2011. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem esetleg FELjelent. A bejelentést a bejelentett munkára mondják. Mi ez a túlbuzgó "nyelvújítás"? Ciki úgy mondani, mint régen. Miért erőltetitek ezt a "be" igekötőt annyira? De egyébként egyetértek, hogy meg kell kérdezni a hivatalos szerveket, az a legegyszerűbb.
2017. márc. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!