Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy aki vállalkozó, az írtó gazdag és az alkalmazottjainak éhbért ad? A környezetemben egy csomó vállalkozó bebukott az utóbbi pár évben, pedig nem éltek nagy lábon és dolgoztak, mint állat.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 30. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Az egyéni vállalkozókról én inkább azt gondolom úgy általánosságban, hogy ügyeskedő svindlerek, nem értenek semmihez, és nem lehet bízni bennük. Nem kell hozzá semmi végzettség, és a legtöbbnek nincs is semmi. Hiteget, nem fizet, átíratja a vagyonát hogy ne tudd behajtani, és a többi. Persze vannak kivételek, de azok már inkább létrehoznak valami céget egy idő után.
2010. ápr. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem kimondottan egyéni vállalkozókra gondoltam. Hanem Kft és Bt tulajokra is.
2010. ápr. 30. 16:34
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Egy kis városban élek,de alig van egy-két magánvállalkozás,ami tisztességes. Ez a BT-re is vonatkozik. Minimálbért fizetnek a melósaiknak,azt sem időben vagy csak részletekben. Ha bármi hibát rákenhetnek a melósra, vagy elküldik,vagy levonnak től.

Nem élnek nagylábon? Ez is relatív. Mindenütt van a családban 2-3 gépkocsi,mennek évente legalább egyszer külföldre nyaralni. Volt olyan is,aki nem fizetett bért,mer állítólag nem kapta meg a pénzt a munkáért.Még aznap találkozott vele a melós az árúházban,ahool félmillás TV-t vett.

Biztosan vannak tisztességesek is,de az ritka,mint a fehér holló. Az emberek a tapasztalataik alapján ítélnek.

2010. ápr. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Azok nem vállalkozók, hanem cégtulajok, vagy kül-, illetve beltagok. De ezeknél már nagy a szórás, cége válogatja, hogy melyik milyen. A Bt. meg az egyéni vállalkozó nem sokban különbözik, azt is bárki össze tudja dobni. Igaz, manapság már egy Kft. is megvan félmillióból, de az már valami. Meg oda kell egy könyvvizsgáló is. Szóval inkább bíznék bennük. De mondom, ez már cégtől függ. Inkább azt nézem ilyeneknél, hogy mióta vannak a piacon. Láttam én már olyat is, mikor az egyik ilyen Kft. tulaj futószalagon gyártotta az új Kft-ket, hogy azokba mentse át a hamarosan becsődölő régi Kft-je maradék pénzét. Aztán pereljék a kongó kasszájú régit a volt munkatársak a bérükért...

Külföldön azért nem jellemző ez a mocsok mentalitás.

2010. ápr. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom.

De nem igaz. én 23 éves vagyok.

Apukám egyéni vállalkozó(kb. 10 éve), könyvel.Sokat dolgozik, sokszor hétvégén is. Van hogy napi 15 órát is ha olyan időszak van. Ha épp nem olyan időszak, akkor meg mondjuk csak 4-et. De tényleg nagyon sokat dolgozik.

Alkalmazottja nincs, tehát senkit nem dolgoztat éhbérért.

Nem is használ ki senkit. Inkább az fordult elő, hogy őt nem fizették ki.

Volt aki cipőbe fizette ki a munkát. Ami egy ideig jó, de mi nem akartunk ennyi cipőt, másra akartuk költeni.


Szerintem olyan nagy lábon nem élünk, bár tény hogy nem vagyunk szegények.

Minden évbe elmegyünk Magyarországon sátorozni, meg van egy autónk.És családi házunk is. Külföldön kétszer voltam eddig. Először az egyetemmel Szlovákiába, amit magamnak fizettem. Meg a családdal átmentünk Szlovákiába, amikor Aggteleken voltunk. Útlevelünk még sose volt. (Nem is igazán vágyunk messzebre ennél)

Ami még "luxus" hogy az átlagnál több birkahúst eszünk meg mondjuk fácánt meg ilyeneket. Ezt is azért mert van vadász ismerősünk, meg olyan aki birkát tart, és szoktunk cserélgetni.

Egyébként sokat dolgoztunk a vállalkozás mellet is.

Volt háztáji, amiből mi gyerekek is kivettük a részünket, már 10 éves korunk körül is, talán már hamarabb kezdtük. Ebből lett az autó, meg a házra való pénz egy része.


Mostanába is spórolunk, magunknak termelünk mindent, nem veszünk a boltba édességeket, meg üdítőt, ezért telik másra.

Én azt mondom, hogy az, hogy Mo-n nyaralunk nem olyan nagy dolog, mert sok szegény családban cigiznek, anya is apa is. Nálunk meg nem. És az egy évnyi cigi árából kiszámoltuk már ez simán kijön.


Akkor most döntsétek el, gazdag, és bunkó vállalkozók vagyunk.


Egyébként ha arról van szó szoktunk jótékonykodni is, amennyire tőlünk telik.

És egy alapítványnak ingyen könyvel apukám, hogy így támogassa.

2010. máj. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!