Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adózás alóli kibúvó, mint...

Németh Fruzsi kérdése:

Adózás alóli kibúvó, mint támogatás?

Figyelt kérdés

Az interneten egy nagyon érdekes dologba akadtam.

[link]

ezen az oldalon az szerepel, hogy támogatás alapú rendszer, és, hogy nem köthető céghez, se semmilyen vállalkozáshoz, szóval nem képesek számlát adni.

[link]

Itt viszont pénzt kérnek a "támogatásért", azaz a szolgáltatásért, amiért viszont kéne adni számlát, különben nem tudnak adózni...


Ha még vicc lenne, akkor is nagyon hülye vicc... de úgy néz ki ők ezt komolyan gondolják...

Megértem, hogy az APEH nem foglalkozik ilyen kis piti ügyekkel, de ezt az üzletet biztos, hogy nem 30+ éves személyek csinálják, hanem fiatalok.

Ha így fiatalon is kibúvót keresnek az adózás alól, mi lesz később?


2011. jún. 30. 02:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Érdekes. Non-profit vállalkozás. Ilyen létezik, teljesen legális, támogatásokból és állami pénzekből létezik. De azok többnyire alapítványok, pályázati pénzeket szétosztó társaságok szoktak lenni. Ilyennel még nem találkoztam, nincs semmi, ami alapján beazonosíthatóak lennének.
2011. júl. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!