Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakásfenntartási támogatás...

Lakásfenntartási támogatás igénylése esetén ki igényelje szerintetek?

Figyelt kérdés
Jogosúltak volnánk rá csak azt nem tudom én igényeljem meg vagy a férjem?A férjem nevén van a ház és az ő keresete a kevesebb,én kapom a családit és magasabb a jövedelmem.A törvényben viszont azt olvastam jogosúlt az aki jövedelme nem éri el az öregségi nyugdíjminimum 250%-át bla bla...(ez oké)ÉS NEM RENDELKEZIK VAGYONNAL.Mármost a lakás elvileg vagyon.Nem?
2011. szept. 22. 15:19
 1/1 anonim ***** válasza:

A közös háztartásban élők egy főre jutó átlagos jövedelmét nézik, tehát ha ketten vagyotok, összeadod a kettőtök havi jövedelmét és elosztod kettővel, akkor kapsz egy átlagot, azt viszonyítsd a határértékhez.

A lakás - amiben laktok -, az természetes, hogy van, azon felül másik lakóingatlan, nyaraló stb.

Házastársak esetén mindegy, kinek a nevére igénylitek.

2011. szept. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!