Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Albérlői kötelezettség?

Albérlői kötelezettség?

Figyelt kérdés
8 év után jeleztem a főbérlőmnek, hogy elmegyek az albérletből. Szerződést nem írtunk csak a kaucióként lerakott pénzről van papír. A főbérlő állítja, hogy nekem kimeszelve kell visszaadnom a lakást. Ennek így kell lennie? Semmilyen szerződésünk nincs.Levonhatja a kaucióból a festés költségét?Kijelentette, hogy az albérlet után nem adózik, mert nyugdíjas és az ő és a felesége nyugdíja nem haladja meg a 150 ezer forintot, ezért nem kell adózniuk. Ha bejelentem engem érhet kár belőle az apeh felől?
2011. júl. 7. 10:28
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
A közel 8 év alatt akkor mire fizettem ki 5 millió Ft-ot. Ebben nincs benne a rezsi. A havi albérlet díj nem fedezi a festés amortizációját?
2011. júl. 7. 10:46
 2/30 anonim ***** válasza:
Nos az első részhez nem tudok sajnos mit mondani, de ez a szöveg amivel próbál beetetni, hogy miért nem kell adóznia albérlet után... nevetséges. Ugyanis nincs ilyen mentesség az adó alól, adóznia kell
2011. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
18%

1. Megválogattam a szavaimat, ez a véleményem. ( évig nem fájt hogy nincs szerződés és nem adózik? Ez igenis pondró viselkedés.

2. Igaza volt az öregnek az elmúl években nem kelett adóznia, csak tavalytól. akkorát tehát nem tudsz rugni rajta.

3. az, hogy bérlet után tiszasági festés vagy erre megy a kaució ez köztudott.

2011. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Hol van leírva köztudottan, hogy a kaució a festésre van?

A járólapot ne cseréljem ki, mert kopott fél millimétert?

Rezsi tartozásom nincs az épületbe kárt nem tettem.

2011. júl. 7. 10:55
 5/30 anonim ***** válasza:
38%

De lelaktad. Normális esetben is az ember kifestet 5 évenként.

Ez minden szerződésben benne van. Atvett állapotban adod vissza, (tehát tisztasági festés után) valamint a kaució a kiköltözés után felhasználható az átadás átvételkor felvett hibák javításaira)

2011. júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Ja én nem akarok rúgni rajta de utólag közli a festés tényét meg felhánytorgat dolgokat, hogy ingyen állt a bicikli az udvaron.Én mondtam, hogy váljunk el jó száj ízzel mind a ketten. Én a kauciómat akarom ő meg a lakást amiben nem tettem kárt.
2011. júl. 7. 10:59
 7/30 A kérdező kommentje:
Ismétlem, hogy nincs semmilyen szerződés.
2011. júl. 7. 11:33
 8/30 anonim ***** válasza:
56%

Ha ott laktál 8 évig, akkor a festés már koszos.

Ha nem látsz rajta foltokat akkor is. Én is kifestetek itthon 5 évente

Senki nem akarna nem frissen festett lakásba költözni.

2011. júl. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy 8 év alatt egy szerződést nem bírtatok megírni ...

Sajnos, ha bejelented az apehnak, hogy nem adóznak a lakás után, akkor se lesz semmi, mert szerződéssel kéne bizonyítanod a tényt, hogy te kibérelted tőlük az ingatlant.

Gondolom a havi elszámolások után sincs semmilyen papírod.

Mint pl. átvette a 30.000 albérleti díjat + X ezret rezsi költségként, amit amúgy is célszerű tételesen felírni minden hónapban.


Az, hogy ki kell festened .. úgy gondolom megérthető, hiszem te átvetted a lakást életvitelszerű használatban. Értsd úgy, hogy megfelel annak az állapotnak, hogy lakhassanak benne. pl. kifestve, parkettázva, etc.

Így, ha kiköltözöl belőle, akkor úgy is kell visszaadnod a tulajdonosnak.

De, ha semmilyen szerződésetek nincs, ami ezt benne foglalja, akkor egyikőtök se tud lépni.


Tanácsolom, hogy vedd meg a legolcsóbb festéket (Tesco festék, A-paint) és fesd le. Nem hinném, hogy le esne a gyűrű a kezedről. :)))

2011. júl. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Mind a 8 év után hónapról hónapra megvan minden elszámolásom, továbbá hangfelvételem van arról, hogy Ő márpedig nem fog adni számlát. Egyébként a számla azért kell csak MOST, mert részletfizetési kérelmet akarok beadni az apeh felé és nem tudom igazolni így a havi 70 ezres kiadást.

Csak az a szomorú tény így Ti ezt nem látjátok, hogy az utolsó bőrt is szeretnék lehúzni rólunk. Ez a festés téma úgy lett volna becsületes ha leírja. Elég lesz az új otthonunkat kimeszelni. Ja azt mondták, hogy a kaució gyanánt náluk lévő 90 ezer Ft nem elég a 35 nm-es ház kifestésére!

2011. júl. 7. 11:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!