Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alkalmi munka diákként de...

Alkalmi munka diákként de hogyan? TANÁCSTALAN VAGYOK, MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és dolgoztam már az idén meló-diáknál. De most mivel betöltöttem a 18-at így alkalmi munkásként szerződést köttetnek velem, amivel egy hónapban 15 napot dolgozhatok. Ez bejelentett munka, de eddig az ADÓBEVALLÁSomban nem kellett semmit sem csinálni mivel diák munkásnak nem kell készíteni(nincs levonása). De ezek szerint most van mivel alkalmis vagyok. Ez, hogy lesz megoldva a köv évi bevallásomban??


Diákként a TB-m állja az állam, normatív, nappali képzésen vagyok. De most alkalmival megint állják a TB-m a cég ahol dolgozom, nem lehet baj ebből hogy egy kis időre más is állja vagy ez nem számít??


KÉRLEK SEGÍTSETEK MERT TANÁCSRA VAN SZÜKSÉGEM EGY HOZZÁÉRTŐ EMBERTŐL!!!


19/L


2011. júl. 21. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a céget ahol dolgozol, vagy pedig beszélj egy könyvelővel.
2011. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az alkalmi munkavállalás (egyszerűsített foglalkoztatás) nem állja a TBd. Nyugdíjnál jogosultság szerző idő, és az álláskeresési járadék (munkanélküli) számításakor is figyelembe veszik.

Ha az alkalmis jövedelmed nem éri el az évben a 840 ezer forintot és más adóköteles jövedelmed nem volt, akkor nem kell adóbevallást csinálnod. Ha meghaladja, vagy lesz más adóköteles jövedelmed az évben, akkor be kell vallanod az alkalmis jövedelmed is (adójóváírást érvényesíthetsz vele szemben)

2011. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :)
2011. júl. 22. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!