Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB fizetése így is? (egészségü...

TB fizetése így is? (egészségügyi ellátásra nem vagyok jogosult? )

Figyelt kérdés

Dolgoztam máj.31-ig, ezután egyből kell fizetni a havi 5100 Ft-ot???? Most pedig felvettek egyetemre, de úgy tudom,hogy nappali tagozatos hallgatónak kell lenni,ahhoz,hogy ne fizessem...a beírtkozástól számítok annak vagy már most sem kell fizetnem?

Egyébként nem kaptam semmiféle felszólítást az EPEH-tól munka után,hogy fizessek...csekket sem..stb. szerintetek most mi van ?


2011. júl. 22. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
igen kell fizetned, sőt fel is halmoztál elmaradásokat amiket szinten ki kell fizetni. Nappalisoknak nem kell fizetni így van ha az vagy erről valószínű az iskola gondolskodott de rákérdezhetsz, ha levelezőn vagy estin tanulsz akkor neked kell erről gondoskodni. Ha nem nappalin vagy és munkád sincs akkor a munkaügyi hivatalba kellene regisztrálnod magad és az önkormányzat ha jól tudom fizeti, ha nincs állásod. Viszont az adóhatóság meg fogja találni ezt, ne féltsd őket, nagyon kreatívak, hosszútávon nem fogod megúszni fizetés nélkül te se:D
2011. júl. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem kapsz felszólítást és csekket, ezt neked kell intézned!

(pl. A jövedelemadó bevallásával kapcsolatban sem keresnek, neked kell tudnod a határidőket és beküldnei időben a bevallást)


Nézz utána, de azt hiszem, még a 11T1011 nyomtatványt kell küldeni, ha használtál abev programot bevallásra már, akkor ismered, neten keresztül is beküldhető.


Talán még nem nagyon maradtál le, a munkaviszony megszűnése után 45napig még passzívan biztosított vagy, utána számítják, és minden hónap 12-ig kell utalni az összeget.

2011. júl. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem akarom megúszni fizetés nélkül,csak érdeklődtem. felvettek egyetemre,de a beíratkozás,csak szeptemberben lesz. Addig kell fizetnem v. már mostantól nem ? Utólag meg persze befizetem, nem vagyok ingyenélő:)
2011. júl. 22. 14:03
 4/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


az egyetemet már írtad a kérdésben is.


"Addig kell fizetnem v. már mostantól nem ?"

Ezt fogalmazd át, nem értem.


"Utólag meg persze befizetem,"

Ne utólag próbáld, elvileg még nincs elmaradásod.


Érdeklődj telefonon, én is azt tettem, amikor szükség volt rá, nagyon segítőkészek voltak.

2011. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az ,,addig kell fizetnem"=a beiratkozásig(ezt úgy értettem,tényleg ködös volt egy kicsit)

Tehát a felvétel egyenértékű -e már azzal,hogy nappalis hallgató vagyok, vagy nem.Ez lett volna a kérdésem:)

2011. júl. 22. 14:16
 6/10 anonim ***** válasza:

"Dolgoztam máj.31-ig, ezután egyből kell fizetni a havi 5100 Ft-ot????"


Nem egyből. Menj be az apehba és megmondják mennyit kell fizetni pontosan. Én visszamenőleg befizettem 150-et, mert ez egy olyan tartozás ami soha nem évül el és ha 20 év múlva eljut addig az apeh rendszere, hogy visszanézik mi a szitu akkor csúnyán kamatostul hajtanák be rajtam.

2011. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

értettem,hogy 45 napig passzív jogon jogosult vagyok.Tehát elvileg június 15.-től kellene fizetnem.

Engem most csak ez az egyetemi dolog izgat,hogy érvényes-e már így a jogosultságom vagy sem. De majd kiderül.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2011. júl. 22. 14:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Július15-öt akartál írni, nem?


a 45 napot úgy írtam, lehet, h nem mind a passzív, hanem 30 a passziv, és után 15nap, amíg jelenteni kell, vagy ilyesmi... de valami 45 napos határidő az van.

És minden hónap 12-ig kell fizetni, vagyis az akkor augusztus 12.


Lehet, hogy a bejelentéssel csúsztál kicsit, de a fizetéssel még nem, azért írtam, hogy hamar nézz utána.

2011. júl. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A 45 nap passzív jogosultság akkor van, ha legalább 45 napig biztosított voltál. Ha kevesebb napig voltál biztosított, akkor kevesebb napig jár a passzív jogosultság.

A nappali tagozatos hallgatói jogviszonyod akkortól él, amikor beiratkoztál.

Tehát, ha 45 napnál tovább dolgoztál május 31 előtt, akkor július 15 passzív jogon jogosult vagy az orvosi ellátásokra. Július 16-tól az egyetemi beiratkozásodig fizetned kell magad után.

Az APEH nem küld értesítőt erről, törvényi kötelességed bejelentkezned az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre a fizetési kötelezettséged keletkezésétől számított 15 napon belül (azaz még most késedelem nélkül bejelentkezhetsz)

A nyomtatvány innen letölthető: [link] Ha van ügyfélkapud, azon keresztül is beküldheted.

Amikor beiratkoztál, ugyanezen a nyomtatványon kijelentkezhetsz a fizetési kötelezettség alól.

2011. júl. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2011. júl. 24. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!