Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Minden egészségügyi ellátásra...

Minden egészségügyi ellátásra jogosult vagyok, ha csak 1950 Ft egészségügyi hozzájárulást fizet a munkáltatóm?

Figyelt kérdés

Megbízási szerződéssel dolgozok,ami hivatalosan 21.000Ft havonta.Más munkából származó jövedelmem nincs,így ez után fizetik nekem a Tb-t,ami 1950Ftot jelent.

Jogosult vagyok így mindenre?


2009. okt. 29. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy hónapban a minimálbérnek legalább 30%-át kell megkeresni ahhoz, hogy biztosított legyél. Ha ennyit nem keresel, akkor elméletileg fizetni kell a havi 4500 Ft-ot is, gyakorlatilag viszont ha van rendszeresen befizetésed, akkor zöldet mutat neked a rendszer. Egyébként mindenki mindenféle ellátásra alapból jogosult, legrosszabb esetben utólag fizettetnek veled járulékkülönbözetet a visszaeső időre. Egyébként a 21000 forint bruttó után nem csak 1950 Ft tb-t fizetnek, nézd meg egyszer a pontos kimutatást, kell hogy legyenek ott egyéb járulékok is, amit a munkáltató fizet. Az 1950 Ft csak egy része az egésznek, ez az az összeg, amit a neked adott pénzből vonnak le, de nem a teljes befizetett járulék.
2009. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az egészségügyi hozzájárulás az nem tb és nem járulék, az azok után is fizeti a munkáltató, aki után fizeti a 29% járulékot. Szóval nem vagy jogosult az egészségügyi ellátásra mert nem fizetsz és nem fizetnek utánnad járulékokat, ami erre feljogosítana.
2009. okt. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!