Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tehetek bejelentést a...

Hogyan tehetek bejelentést a NAV-nál a társasház ellen?

Figyelt kérdés

A társasház közös képviselője túllőt minden célon nyíltan törvényellenes költekezéseivel. Próbáltam többször meggyőzni arról, hogy változtasson a hozzáállásán gazdasági kérdésekben, de sikertelenül.


Szeretnék bejelentést tenni ellene az adóhatóságnál.

Meg tudom ezt oldani úgy, hogy kérem a NAV-ot, hogy ne adják ki az adataimat? Csatolok nekik iratokat, amitől örömtáncot fognak járni, de a nevemet nem biztos, hogy vállalnám.

Lehet ilyent kérni?

Hogyan működik ez?


Köszi!


2011. júl. 28. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérheted az adataid bizalmas kezelését, de az adóhatóság csak azonosítható bejelentővel foglalkozik. Emellett nem is biztos, hogy az adóhatóság jogosult eljárni.
2011. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hasznos volt amit írtál!

Van egy szerződés egy felújításról, és egy kézzel írt papír, amin a közös képviselő leírja, hogy mennyit költött építőanyagra, meg munkadíjra.

Számlája azonban egyikről sincs, sőt a kiadásainak legnagyobb részéről nincs. Mindent ismerőssel csináltat, és megegyeznek.....


Ha tehát én minden másolatot, amim van elküldök nekik, és nem takarok le semmit, de kérem az adataim bizalmas kezelését, akkor garantálni tudják hogy nem derül ki, hogy én voltam a bejelentő?

Ez különben bejelentés, vagy panasz lesz? Mert nem csak az én érdekem, hanem egy közösség, vagyis a társasház közösségének érdeke.


Köszönöm még egyszer!

2011. júl. 28. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy ilyen jellegű bejelentésnél szinte automatikus, hogy nem adják ki az adatokat, tekintettel a szitura. Bennünket is feljelentettek a környezetvédelmiseknél, kijöttek és nem mondták meg, hogy ki volt a feljelentő. Nem is tehetik, főleg ha kéred az adataid védelmét. Jogod van hozzá. Egyébként az APEH tényleg csak beazonosítható bejelentésekkel foglalkozik, név nélküliekkel nem.

Egyébként én sem vagyok biztos benne, hogy ez adóhivatali ügy lenne. Inkább kérdezz rá. Lehet, hogy a rendőrségen kell feljelentést tenned a "gazdasági vonalon".

2011. júl. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mire jutottatok?Köszönöm!
2011. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!