Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tehet/tesz az APEH ha...

Mit tehet/tesz az APEH ha bejelentést kapnak feketén kiadott lakás ügyében? (nincs szerződés, nincs adózás)

Figyelt kérdés
Van egy lakásom, amit kiadtam albérletbe, természetesen feketén, mert nem kívánom hízlalni az amúgy sem sovány politikusokat. Szal nem adózom utána... A bérlőt régóta ismerem, jó viszonyban vagyok vele, nem volt vele semmi gond. Az alsó szomszéd viszont valamiért nem bírja a bérlőt, folyamatosan szekálja, most már lassan ott tartunk, hogy levegőt sem vehet a szerencsétlen bérlő, mert az a bunkó szomszéd azonnal kopogtat nála. (Egyébként ennek a bizonyos szomszédnak már szinte mindenkivel volt kisebb-nagyobb vitája a lépcsőházban, ki nem állhatják.)Most befenyített minket, hogy felnyom az APEH-nál a "fekete" albérlet miatt. Mit tehet/tesz az APEH ilyen esetben? Szerződés hiányában hogy tudják bizonyítani, hogy a bérlő fizet nekem? Ha azt mondom, hogy egy nagyon jó barátom és csak szívességből engedtem oda, mert nincs hova mennie?
2011. aug. 12. 13:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, általában ezt szoktál ellőni!
2011. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!