Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az APEH-nak tartozok vagyonsze...

Az APEH-nak tartozok vagyonszerzési illetékkel, de azt a házat, amiből ez adódik én már tovább is adtam. Megkéretem ugyan részletre, de egy idő után nem fizettem. Milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Milyen úton hajtható ez be rajtam? Adót visszaigényelni nem tudok, ez világos, de más út?

Letilthatják e a jövedelmemből, illetve van e elévülési ideje, illetve milyen szabályok vonatkoznak rá?


2011. aug. 26. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Letilthatják a fizetésedből. Inkább fizetsd tovább.

Ha az eladás 5 éven belül történt, és jövedelemed is származott belőle, akkor SZJA-t is kell fizetned.

2011. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az eladás öt éven belül történt, de kevesebbért, mint amennyiért vettem. Ebben az esetben is van SZJA?
2011. aug. 26. 13:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs, hiszen jövedelem sincs. Az illetéket viszont be fogják hajtani, mert azt nem érinti az eladás.
2011. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Adó tartozás nem évül el!

Arra az időszakra ha nem fizet, kamatos kamatot számolnak fel, ami adó révén végrehajtható !

Ingatlanra terhelhető, fizetésből és később nyugdíjból is levonható !

Sajnos mindenki ott hibázik, hogy az életkörülményeibe beállt negatív változásokat nem írják meg az APEH-nak !

PEDIG VAN MEGOLDÁS !

Ha nem tudja fizetni, szociállisi alapon kérhető, hogy az összeget méltányosság jogcímén töröljék, vagy csökkentsék.

Ajánlom figyelmedbe a méltányosságról szóló törvényt :

2003. évi XCII. Törvény ( továbbiakban Art. ) 134. § (1)

Továbbá :

Amennyiben a vásárolt ingatlant annyiért adta el amennyiért vásárolta, vagyis nincs extra bevétel az eladott ingatlan után,ebben az esetben kérhető az eddig befizetett összeg vissza térítése!

Ugyanis az adó nevében is benne van, hogy vagyonszerzési illeték !

Mivel az ingatlant eladta, nincs vagyonszerzés.

Tudom ajánlani ezt az oldalt:


[link]


Itt igazán kedvező áron megírják a kérelmedet, többek között tejleskörű felvilágosítást is kapsz!

Mindig kérelmezni kell,mert ha nem kérelmezed az biztos ,hogy csak az adósságod fog nőni !

2011. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!