Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy éve váltottam ki a vállalk...

Egy éve váltottam ki a vállalkozóit. Fodrászműhelyt vezetek. Alkalmazottam nincs. Elég jól megy az üzletem. Járulékot eddig még nem fizettem magam után. Semmi felszólitás meg ilyesmi az APEH tól. Sumákolhatok még igy egy darabig?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 07:27
 1/9 anonim ***** válasza:
sumákolhatsz, de rádverik visszamenőleg büntetéssel együtt. És természetesen nincs biztosításod, tehát ha valami történik,akkor azonnal be kell fizetned mindent ahhoz, hogy ellássanak.
2011. jún. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Nagy hibát vétettél, rendezd amilyen gyorsan tudod! Bünti mindenképp jár!
2011. jún. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Ezért tartunk ott ahol tartunk... Neked lett volna miből mégsem fizettél.... Hát no comment.
2011. jún. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

járulék +késedelmi kamat + büntetés

Kb a háromszorosát fizeted majd. Ha tovább vársz akkor még többszörösét.Nem tudom megéri-e. És ha holnap vakbélgyulladásod lesz és azonnal műtenek,akkor megkapod a számlát 400 ezerről.

2011. jún. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sumákolhatsz, de amikor gondol egyet az APEH, minden értesítés nélkül inkasszózza a bankszámlád. Nem küldenek felszólítást, hogy fizess.

"rádverik visszamenőleg büntetéssel együtt": a bejelentések alapján folyamatosan könyvelik az adófolyószámládon az esedékes összegeket. Ha nem fizetsz, csak halmozódik a tartozás. Visszamenőlegesen akkor vernék rád büntetéssel, ha nem teszel eleget a bejelentkezési a jelentési kötelezettségeidnek. Ha ezeket megtetted, akkor "csak" a tartozás gyűlik, és évente megterhelik az adófolyószámlád a késedelmi kamattal (a jegybanki alapkamat kétszerese a mértéke)

"És természetesen nincs biztosításod, tehát ha valami történik,akkor azonnal be kell fizetned mindent ahhoz, hogy ellássanak."

Van biztosításod, ha bejelentkeztél. Nem kell fizetned ahhoz, hogy ellássanak (még annak sem kell azonnal fizetnie, aki semmilyen jogon nem jogosult az eü. ellátásokra)

"Bünti mindenképp jár": Ha "csak" nem fizetsz, akkor nem jár bünti, csak a késedelmi kamat. Ha a bejelentkezési és jelentési kötelezettségednek nem teszel eleget, akkor járhat bünti, de még akkor sem biztos, hogy kapsz, lehet, hogy először csak felszólítanak a kötelezettség teljesítésére.

2011. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Azt gyanítom, hogy nem ment be a havonta kötelezően beküldendő járulékbevallásod, ezért nem követeli az apeh a befizetést.

Tehát, amikor kiderül a "turpisság", nemcsak a hátralékos összegre pakolja rá a bírságot és a késedelmi pótlékot, hanem minden egyes hónapban be nem küldött bevallást is külön bírsággal szankcionálja.

ART szerint ez bevallásonként egyéni vállalkozó esetében 200 ezer Ft/bevallás.


Kérdezz rá a könyvelődnél, hogy a bevallások elmentek-e időben, kérje le a folyószámla egyenleget, mert abból is látszani kell, hogy ezen a területen rendben van-e minden.

2011. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

17,27-es vagyok ismét!

Annak is érdemes utánanézni, hogy az év közben küldendő egyéb bevallásokat beküldte-e (01-es, NY-es, ha ez utóbbi nem ment, akkor ment-e 08-as stb.)??

2011. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Minden bevallás bement! Ez tuti!
2011. jún. 20. 22:34
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

akkor annyival könnyebb,hogy büntetést nem kapsz.De a késedelmi kamatot keményen rádverik.

Szerintem fizess,mert ha inkasszózzák a számládat ésleszedik az egészet az rosszabb,mintha minden hónapban fizeted a kétszeresét mint amit kéne és 2 év alatt letudod a tartozást és a késedelmi kamatot

2011. jún. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!