Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ennyi pénzt levonhatnak az...

Ennyi pénzt levonhatnak az adózás miatt?

Figyelt kérdés
Nyári munkán dolgozom a meló-diák cégnél 8 napot voltam árufeltöltésen órabér: 449ft/óra igy 8 órán keresztül kapok egy nap 3592Ft-t, akkor a nyolc napi keresetem nettóba ~28ezer forint de ebból a meló-diák levont 3ezer forintot az oké de nettóba megkaptam 15 ezer forintot. Ez hogy lehetséges ennyit levisz az adó??
2011. aug. 6. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Bizony ám! Adó, Tb, nyugdíj, a jutalék, ez mind levonás.

Üdv. a munka világában!

2011. aug. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
azigen! köszi a választ
2011. aug. 6. 11:19
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

28.736.- = bruttó

36.495.- = szuper bruttó (adóalap)

5.839.- = 16% személyi jövedelemadó

2.874.- = 10% nyugdíjjárulék

1.724.- = 4+2% eb.járulék

431.- = 1,5% munkaerőpiaci járulék

17.868.- = nettó bér

Nekem ennyi jött ki, de mobilon pötyögtem a számokat.

Ha kértél volna adójóváírást, akkor nem vontak volna tőled adót (ezt visszakaphatod a 2011-es adóbevalláskor), akkor 23.707.- ft-ot kaptál volna.

2011. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Az első kettő autista, nem kell mindenhez hozzászólni amihez nem értesz, ezért tart az ország ott ahol. A 450-es diák órabér már garantált, nem vonhat le max egy ezrest az első alkalommal a belépésre. Nem úgy dolgoztál véletlenül hogy a hónap 28-29-30. napja és utána 1-2-a?? Mert az már csak a következő hónapban fogod megkapni. Ha mégsem ez a helyzet, lehet nem írtad be magad a jelenlétibe, vagy elfelejtették aláírni. Menj be az irodába és kérdezz rá,ennyi.
2011. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az utolsónak van igaza, viszont a melódiák 3000-et von le belépésnél, és nem egy ezrest.
2011. aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:21


Te vagy az autista...

Biztos nem dolgozol és nem tudod, hogy miket vonnak le. Könnyű úgy pattogni, hogy anyuci eltart, igaz??? De neki is ugyanezeket vonják a béréből, kivéve a jutalékot, csak téged ez nem érdekel..

2011. aug. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A 450 Ft garantált csak annyit jelent, hogy ennyit minimum meg kell kapnia óránként - figyelem! - bruttóban! Tehát megy még le belőle a többi levonás úgy, ahogy kell.
2011. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Az órabért nettóban kell érteni, szóval ha dolgoztál 10 órát 450 forintos órabérrel, akkor 4500 Ft-ot kapsz érte. Adózni csak egy meghatározott összeg felett adózol.

Mikor legutóbb diákmunkán voltam kb. 6 hónapja, akkor 60-70 ezer környékén volt ez az összeg, és csak abból kellet adózni, ami túllépte azt az adott keretet.

És inkább ne oszd az észt, mr. "látszik nem dolgoztál még", ha fogalmad sincs a témáról.

2011. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Most ellent is mondtál magadnak. Ha nettóban kell érteni, akkor egy bizonyos összeg után miért kellene adót fizetni? Hiszen attól nettó, hogy a kötelező járulékok, adók levonása után ez az, ami a zsebedben marad.

Tehát bruttó, maximum az adókedvezmények (vagy egyéb) miatt nem érsz el egy olyan szintet a bruttóddal, ami után adót/adóelőleget kéne levonni.


Én tényleg nem dolgoztam, csak éppen számfejtek...

2011. aug. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Figyelj ez így van és kész. Kérdez meg bármely diákmunka szervezetet. Nem kell adóznod, amíg el nem érsz egy bizonyos határt.
2011. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!