Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy év alatt bwin-en...

Ha egy év alatt bwin-en kerestem kb.7-8 millió forintot azután kell adozzak vagy valami?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 14:56
1 2
 1/14 anonim válasza:

Forrás: [link]


"Az APEH kifejezetten fogadások és pókerezés miatt ugyan eddig nem indított vizsgálatot, de aki látványosan meggazdagszik ebből, azt utolérheti egy vagyonosodási vizsgálat, amelynél a bankszámlakivonat az első, amit megvizsgálnak. Ha külföldi szerencsejátékból származó jövedelemre bukkannak a számlán, bírságot és késedelmi kamatot is kivet az adóra a hatóság.


A szja-törvény szerint egyébként a nyeremény címén kapott bevétel egésze jövedelem, ami 25 százalékos kulccsal adózik. Magyarországon az adót a kifizetőnek kell levonnia a kiosztandó nyereményösszegből. Nem kell adót fizetni a szerencsejáték szervezéséről szóló törvény alapján engedélyhez nem kötött sorsolásos játékból, sorsjátékból, pénznyerő automatából, játékkaszinóból, a bukmékeri rendszerű fogadásból, továbbá a lóversenyfogadásból, bingójátékból származó nyeremény után."

2011. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
nekem inkább azt küld el h hogyan kerestél ennyit!:DDD
2011. aug. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Ügyesen fogadott, és beleölt egy millát. :D
2011. aug. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Aleeee válasza:
48%
a bwin-en nem lehet nyerni. számolj utána.. matek az egész.
2011. aug. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Igen, minden jövedelem után kell valamit fizetni!!

Adó, tb, eho, stb., stb.!!!

2011. aug. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
igen, majd kimatekozzák, hogy ki fog nyerni......lehet nyerni, csak az mondja azt, hogy nem aki eddig csak veszített:D
2011. aug. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Hivatalosan be kellene vallani, és adózni utána. De úgyse nézi senki, ne valld be, és akkor nincs adó.
2011. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Ellenben, ha ténylegesen megnyerted, és meg is kaptad az összeget a bankszámládra, akkor nagyon figyelj, hogy mire költesz. Ha esetleg az apehnak feltűnik, hogy hirtelen sok pénzed van, akkor vagyonosodási vizsgálatot is indíthatnak. De az is elég, ha egy rosszakaródnak tűnik fel, hogy sok a pénzed.

Mellékesen megjegyezném, hogy a banknak kötelessége jelenteni a kétmillió ft összeget meghaladó tranzakciókat... Hogy ki felé kell jelentenie azt nem tudom, de úgy rémlik, hogy az apeh kap róla értesítést... Ha nem, akkor mások úgyis kijavítanak.

2011. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

szerintem ha nem egy osszegben kered a szamladra, hanem tobb reszletben, akar honapok alatt, franc se fog torodni vele.

es igenis lehet nyerni a bwinen, de jobb, ha nem jatszotok;)

2011. aug. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én sem vagyok nagy szerencsjátékos de pókerezni elég jól tudok és így nagyon egyszerű volt összehozni egy pesti lakásnak az indulótőkéjét. Ez fontos volt mert jövőre megyek egyetemre.

2011. aug. 24. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!