Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igaz lehet az, hogy valaki...

Igaz lehet az, hogy valaki végtörleszetett x millió Ft-ot, és pár nap múlva már az APEH ott is volt nála?

Figyelt kérdés
Valaki egy ilyen bejegyzést tett közzé a Facebook-on. Szerintem szabályosan ez biztos nem igy megy, tuti hogy figyelhettek már valami miatt régebb óta, vagy egy jóakarója nyomta fel, hogy ugyan már miből lett a nagy vagyon hirtelen vagy valami ilyesmi. Magától igy napok mulva biztosan nem igaz?
2011. okt. 21. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Még pár hete nyilatkozott a NAV-tól (már ez az APEH új neve) valaki, és mondta, hogy kifejezetten rá fognak állni a végtörlesztőkre, de "főleg csak a nagyhalakra". Vagyis azokra akik kb. 20+ milliót végtörlesztenek, de nem hiszem, hogy csak őket fogják nézni.


Amúgy elég gerinctelen dolog pont azokat cs*sztetni, akik a lakásukat próbálják menteni (bár tény, hogy vannak nyerészkedők is). Én erre mindig azt szoktam mondani, hogy miért nem azokat vizsgálják, akik 15-30 milliós kocsikkal furikáznak, és nincs 1 perc munkaviszonyuk sem, sőt néha még segílykét is felvesznek, és a fél város tudja, hogy nem "bodzázásból" van a pénz...

2011. okt. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszek ebben, főleg azért, mert ajándék is lehet a pénz.

Nálunk a testvérem úgy végtörleszt, hogy be is fizet majd pénzt, hogy kevesebb legyen a hitel és személyi kölcsönt vettek fel a szüleink erre az összegre.

2011. okt. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%
Az ajándékba kapott pénz is adóköteles.
2011. okt. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az ajándékba kapott pénz is adóköteles."


Ez nem feltétlen igaz.

A kérdésre válaszolva, ez biztosan nem igaz, de én sem zárnám ki, hogy rászállnak a kp-s végtörlesztőkre.

2011. okt. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Smartguy86 ***** válasza:
A hangsúly a KP-n van! Aki előbukkan hirtelen valahonnan x millió készpénzzel az gyanús. Ha előtte bankszámlán tartotta, akkor azért nem annyira vészes, hiszen lehet megtakarítás is, azt már ellenőrizhették volna pl.
2011. okt. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!