Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor mivan ezzel az adóval?

Most akkor mivan ezzel az adóval?

Figyelt kérdés

már több lehetőséget is hallottam, itt listázom:


1. 18 év alatt nem kell egyáltalán adózni

2. 18 év alatt csak 60 ezer forint felett adóztatják meg a különbözetet

3. 60 ezer forint felett adóztatják meg a különbözetet

4. mindenki adózik kivétel nélkül, még a tyúkszar is

5. mi az az adó?



najó ötös nem volt xD na de igazából melyik az igazi? mert én most nemtom...



16/F

(diákmunkás)


2011. aug. 19. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
2011. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elvileg 60 e-től kell diákmunka esetén adózni kb 15-20%-át a túllépő összegnek. De nem tudom én 84e ezer után sem adóztam semmit, pedig be voltam jelentve, nem is nagyon érdekel, adózok még majd eleget életem során...
2011. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szja törvény ;)
2011. aug. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek kell adóznia, akinek jövedelme van.

Úgy látom a diákok között igen népszerű ez az "x összeg alatt nem kell adózni" dolog, de nem tudják mi van mögötte.

Személyi jövedelemadót mindig vonnak, még 10 Ft-ból is, ha ennyit keresel, csak van egy adókedvezmény, amit adójóváírásnak hívnak. Ezért van az, hogy 0 Ft lesz a levont adó, mert az adójóváírás lecsökkenti.

2011. aug. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem. vagyis nem igazán, de azért köszönöm.
2011. aug. 20. 16:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Látom megy a diák "agyzavar".

Minden bevétel/jövedelem adóköteles (kivéve az, amit az adótörvény adómentesnek minősít). Tehát még 1 Ft is. Kiszámolják a rá eső adóelőleget (év közben ezt fizetünk, csak év végén a bevallásban rendezzük az levont adóelőlegeket a végleges adófizetési kötelezettséggel). Viszont van, amikor az adóelőleg lecsökken 0 Ft-ra, mivel az illetőnek van valamilyen adókedvezménye, és azt a munkáltató/kifizető figyelembe veszi, és ezáltal nem lesz levonandó adóelőlege. Attól még "adója" van, csak lejön belőle a kedvezmény, így nem lesz adófizetési kötelezettsége. Akinek nincs adókedvezménye, attól vonnak is adót. Tehát embere, jogviszonya és egyebek válogatja, hogy valakinek mennyit, mikor, és miért vonnak, vagy miért nem. Ezt hivatott írásba önteni az a bizonyos személyi jövedelemadó törvény.

Az adózás nem korhoz kötött, még adott esetben 2 éves gyereknek is kell készíteni adóbevallást, és fizetni adót is. További kérdés?

2011. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
szóval akkor most nem vonnak le semmit az én pénzemből? mert már tökre összezavartok....
2011. aug. 22. 09:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Látom még mindig nem érted. Pedig csak lassan, végig gondolva kéne elolvasni az írásokat.


Van adókötelezettséged, de ha kérted írásban az adójóváírás figyelembe vételét a munkáltatódtól/kifizetőtől, akkor 59.550 Ft bruttó jövedelemig nem vonnak adóelőleget, mivel az adójóváírás lecsökkenti az adódat 0 Ft-ra. Ha nem kérsz adójóváírást, akkor viszont ebből az összegből 12.101 Ft adóelőleget le fognak vonni.

Tehát nem kor, nem összeg, hanem kedvezmények kérdése, hogy valakitől vonnak-e adóelőleget, vagy sem.


Egyébként ha év közben nem kéred az adójóváírást, attól még az év végi (rendező) adóbevallásban igénybevehető utólag.


Most már érthető?

2011. aug. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen asszem már teljesen tiszta, köszönöm :)
2011. aug. 23. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!