Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit lehet a munkáltatómmal...

Mit lehet a munkáltatómmal kezdeni? - a munkáltatóm nem szólt időben, hogy túl fogom lépni az éves szinten igénybevehető adójóváírás mértékét.

Figyelt kérdés

Vissza kell fizetnem egy bizonyos összeget. Ez ellen most már nincsen mit tenni, ez van.....

Van ilyenkor valami a munkavállaló kezében a munkáltatóval szemben? Nekik látniuk kellett a programban, hogy ez így nem lesz jó!!! Miért nem szóltak akkor időben? Csak érdemleges tanácsot szeretnék, ha lehet....


2011. máj. 16. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is így jártam , amikor nyugdíjba mentem és a felmentésemet töltötte.Nem kötelességük figyelni, kinek jár, vagy nem jár a kedvezmény sajnos.
2011. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jogszabály szerint az első válaszolónak maximálisan igaza van, az ő munkáltatója is csak a jogszabályokat nézte.

Emberileg viszont "illet" volna szólni, hogy változtassatok az év elején beadott "Nyilatkozat"-on, mert később rosszul jártok.

De jogsértést egyik sem követett el.

2011. máj. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem adok igazat az előttem szólóknak, és ezért elnézést kérek. Indoklom:

Az SZJA törvény fizetendő adóelőleget taglaló részében szerepel, hogy hogyan kell a foglalkoztatónak/munkáltatónak az adóelőleget levonnia, és a kedvezményeket figyelembe vennie. Benne van szó szerint, hogy az adójóváírással csökkentenie kell adolgozó által adott nyilatkozat szerint, azzal, hogy az adóelőleg megállapításánál a havi adójóváírás nem érvényesíthető, ha a bér kifizetője által az adóévben kifizetett (juttatott) bevételek alapján meghatározott adóelőleg-alapok összege - az adott kifizetést (juttatást) is figyelembe véve - meghaladja a 3 millió 188 ezer forintot.

Tehát a munkáltató köteles figyelni év közben göngyölítve a bér alakulását, és attól a pillanattól kezdve, hogy határt lép túl, nem adhatja meg a kedvezményt még akkor sem, ha a dolgozó írásban kérte. Egy normális program ezt kezelni képes, csak éppen az ügyitézők nem.

SZJA törvény 49. §. (12) bekezdés a) pontja.

A helyettesítőm ugyanezt nem vette figyelembe, nyakra-főre adta a jogosulatlan kedvezményt, aztán 100 ezres befizetési kötelezettség is keletkezett belőle. A dolgozók majdnem felfalták. Meg is érdemelte volna...


Sokat tenni nem tudsz, maximum részletfizetést kérhetsz rá, ami a bevallás végén lévő kockába tett iksszel automatikusan jár 100 ezer forint alatti adófizetési kötelezettség esetén.


A fentieket a 2010. évre vonatkozóan írtam.

2011. máj. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy legyen ez a tanulópénz. 2011. évre vonatkozóan pedig kénytelen vagy figyelni ezeket a dolgokat, aztán vondd vissza azonnal a megtett nyilatkozatodat írásban, és onnantól kezdve valószínűleg nem kapsz olyan kedvezményt, ami amúgy sem járna.

Sajnos csak ennyit tehetsz...

2011. máj. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ és a segítséget! :)


Igen, ez jó tanulópénz volt, sajnos....na mindegy, már nincs mit tenni. Az összegbe nem halok bele, pláne, hogy részletfizetést is lehet kérni.


Az biztos, hogy figyelni fogok az idei évben és résen leszek!


Legyen szép napotok!!! :)

2011. máj. 17. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!