Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az Apehnál van 520. 000 ft...

Ha az Apehnál van 520. 000 ft tartozásom és már kiküldték a papírt hogy megterhelik a lakást és nem tudok fizetni azonnal árverezik?

Figyelt kérdés
Már kijött a Földhivatali papír is az Apeh-ot felhívtam azt mondták 45napom van hogy kifizessem de azt nem tudom hogy mire mondták hogy utána kerül rá a jelzálog vagy utána egyből árverezik vagy hogy van ez? Sajnos nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz,segítsetek! DE kérlek olyanok akik tényleg tudnak erről valamit!!
2011. szept. 19. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Szia! Először is fontos lenne tudni, miből van az 520 ezer tartozás? Illeték vagy vállalkozó vagy? vagy mi van?


És nem, egyből nem fognak árverezni, igazából ez csak egy biztosíték. Én elinditanék egy részletfizetési eljárást a helyeedben.

2011. szept. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Azért mondták a 45 napot, mert terheléstől számítva ennyi ideig nem értékesíthető az ingatlan.


Azt tudod tenni, hogy beadsz egy részletfizetési kérelmet, és kéred, hogy így fizethess. Ilyenkor a végrehajtási eljárás szünetel, de az ingatlan attól megterhelve marad. Ha kifizetted, akkor törölteti a végrehajtási jogot a NAV.


Ha nem így teszel, akkor megpróbálják másként beszedni (munkabérletiltás, inkasszó, autófoglalás stb), ha így sem megy, akkor kb. 3 hónap, mire árverésre kerül, így van még időd bőven.

2011. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Ja és még valami: legközelebb ha tartozásod van, ne engedd 500 e fölé, mert 500 e alatt vh jogot nem jegyeznek be, és a NAV jelzáloggal nem foglalkozik.
2011. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!! Rengeteget segítettél a válaszaiddal és kicsit megnyugodtam.....viszont kérdésem még akkor lenne. A részletfizetést az APEH-hoz kell beadnom ugye? Vállalkozóimat visszaadtam már évekkel ezelőtt és azóta szépen csak gyűlt sajnos illetve a lakásvásárlás utáni járulék amit nem tudtam befizetni és valamennyi Tb- még a vállalkozói korszakból. Ezt itt most hosszú lenne egy idióta értékesítői munkába húztak bele és nem hogy 0ásra jött volna ki jóval mínuszos lett mert több lett volna a kifizetni való mint a bevétel. Hülye voltam ,faital,nincs mit tenni,csak fizetni.Legalább tanultam belőle!

Illetve olyan kérdésem lenne még hogy így hogy megterhelik a lakást a haszonélvezőmet értesítik róla?

Mégegyszer köszönöm szépen!

2011. szept. 19. 13:45
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Igen értesítik, a földhivatal mindenkinek küld értesítést aki rajta van a tullalpon.


Igen, a NAV-hoz kell beadni a kérelmet, arra figyelj, hogy max. 36 hónapot kérhetsz (nagyon indokolt esetben 48), ne felejts el pótlékmentes részletet kérni, különben folyamatosan ketyeg a pótlék, és tartsd szem előtt, hogy kedvezmény csak akkor adható, ha 1. neked fel nem róhatóan keletkezett a tartozás (fog rá az ügynöki munkára nyugodtan), 2. ha valószínűsíthető, hogy a részlet engedélyezésével több tartozás nem halmozódik fel, 3. a folyó fizetési kötelezettségeid nem maradnak el, és 4. ha az egyösszegű megfizetés megnehezítené, vagy ellehetetlenítené a megélhetésedet.


Küldenek majd adatlapot, arra is figyelj, hogy a mérleged ne legyen 0, vagy negatív (jövedelem mínusz kiadások mínusz részlet) mert akkor nem engedélyezik.

2011. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
60%

Remélem tudok segíteni, olvasd végig !

Hasonló helyzetben vagyok én is, így eléggé körbejártam a témát !

Először is tudd, hogy ameddig nem válaszolsz folyik a végrehajtási procedúra " jelzálog bejegyzés, inkasszó, fizetés letiltás "

Amennyiben már a felhalmozott tartozásod óta nem vagy vállalkozó, vagyis magánszemély vagy sokkal hosszabb időre kaphatsz részletfizetést illetve bármilyen méltányosságot, mintha vállalkozó lennél.

Másodszor, ameddig nem születik méltányossági határozat addig igen is fizetni kell kamatot, ami folyamatosan nő.

Vagy is minden képen írni kell, és nem jó Magyar szokás szerint elzárkózni.

Annál nincs rosszabb, mert így nem mutatsz együttműködést, ezáltal az APEH sem fog.

Ott ugyanolyan emberek ülnek mint te, ne játszd el a türelmüket.

Továbbá nem ajánlom, hogy azonnal ajtóstól menj az APEH-nak! Mivel a tartozásod felteszem jogos,ezért fizetési hajlandóságot kell mutatni ahhoz, hogy szóba álljanak veled nélkül, hogy azonnal végrehajtsanak.


Én is elkövettem azt a hibát, hogy sok kéretlen tanácsra úgynevezett síró levelet írtam.

Ennek már rég nincs aktualitása !

Én balga azt hittem, ha nincs pénzem kevésből élünk elengedik !

Hát nem, azonnal inkasszóztak, mondván ha nincs pénzem azonnal viszik amit lehet !!

Az adófizetés mindennél előbbre való, a hiteles autómat lefoglalták.

Azt hittem ilyen nincs, de felvilágosítottak, hogy van.

Kétségbe esésemre itt ajánlotta valaki ezt az oldalt


[link]


Végre valaki érthetően leült valaki és elmondta mi a helyzet és mik a jogaim. Kiderült, hogy a sok városi legendának semmi alapja, mert más nézetből kell nézni mindent.

A levél megírásában is segítettek " megjegyzem ember baráti áron " !

Egyszóval nagyon vigyázz, mert nem mindegy mit írsz!

Ez nem csak annyi, leírom mi a helyzet erre bárki képes!!!!!

Próbálkozni kell, de csak ésszel !

Remélem tudtam segíteni.

2011. okt. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem annyira értem, hogy miután az utolsó válaszoló kérelmet írt, hogyan inkasszózhattak azonnal, ennek semmi értelme.


Nyugodtan megbízhatsz valakit, bár ezért pénzt kiadni teljesen felesleges, de ez legyen a te döntésed. (nem mellesleg egy csomó "szakértő" által pénzért írt kérelmet olvastam, és elég sok rossz kérelmet adtak ki a kezükből - erről ennyit.

Ha azt, amit leírtam, beleveszed a kérelembe, és odafigyelsz mindarra, amire felhívtam a figyelmedet, akkor nem tudsz rossz kérelmet írni.

Nem sírni kell, hogy szegény vagy (szerintem a válaszomból ez egyértelműen kiderült), de kell egy kis alátámasztás ahhoz, hogy "súlyosan veszélyeztetné a megfizetés a megélhetésedet".

Saját véleményem az (mivel elég régóta foglalkozom ezzel), hogy felesleges pénzt kiadni ezért, de mint írtam, ez a te dolgod.

2011. okt. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

ÉN IS OLVASTAM A LEVELET, ÉS TÖKÉLETESEN ÉRTHETŐ !


Világosan írja, hogy hasznavehetetlen,félrevezető tanácsokat osztogatnak és ezért elutasították a kérelmét!!!

Te is jobban tennéd, ha nem a másik levelét kritizálnád, hanem inkább építő tanácsokkal látnád el az embereket.

2011. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Hát nem, azonnal inkasszóztak, mondván ha nincs pénzem azonnal viszik amit lehet !!"


Ha élő kérelem van bent NEM inkasszózhatnak, de mindegy.


Amúgy nem kritikaként írtam, amit írtam, csak 10 éve dolgozom a NAV végrehajtáson, így hidd el, van némi rálátásom a dolgokra. (nyilván több, mint bármelyik jó pénzért kérelmeket író cégnek).

De mindegy nekem, hiszen nekik is meg kell élniük valamiből, hát akkor csak fizessen mindenki feleslegesen.

2011. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most küldtek egy papírt amiben az áll hogy jönnek lefényképezni a lakást és becsértéket megállapítani!! A levelemre nem válaszoltak ,mit csináljak ??? Akkor ki kell költöznünk most a lakásból vagy mit jelent segítsen kérem!!!
2011. nov. 21. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!