Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A családi adókedvezmény...

A családi adókedvezmény igényléséhez szükséges nyomtatványt a férjemnek illetve a munkáltatójának is ki kell töltenie? Nem élünk együtt, de még nem váltunk el. Közös gyermekünket júliusra várom.

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 00:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a kedvezményt a férjed igényli neki kell kitöltenie 2 példányban, majd el kell vinni az Ön munkahelyére is ha van, ha nincs akkor azt kell jelölni hogy nincs,leigazolás miatt, hogy tudomásul vegyék láttamozzák, hogy nem az anya igényli a kedvezményt, majd le kell adni a férj munkáltatójánál, ahol aláirás igazolásával átveszik. A kedvezményt a várandósság 91. napjától lehet igényelni. Évközben lehet változtatni azon melyikük igényli, az anya visszaveheti az igénybevételt.
2011. márc. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pontosítanék: én szeretném igénybe venni. A kérdésem arra vonatkozik, hogy ehhez a férjemnek is hozzá kell-e járulnia, vagy elegendő ha én illetve az én munkáltatóm töltjük ki a nyomtatványt. Köszönöm.
2011. márc. 6. 10:00
 3/5 anonim ***** válasza:

A férj aláirása kell, amivel csak annyit jelent ki, hogy ő nem veszi igénybe.

Igen, kell az ő aláirása is, meg az ő munkáltatójáé is, akik igazolják, hogy tudomásul veszik, hogy te igényled, ő nem.

2011. márc. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha te igényled akkor forditva igaz, mivel még hivatalosan házasok vagytok, igy a férjed munkáltatójának is látnia kell.. nem kerülhető el.
2011. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Különélés esetén nem kell sem a férjnek, sem a munkáltatójának kitöltenie a nyomtatványt. Utánajártam.
2011. dec. 5. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!