Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számlázáskor tényleg keletkezn...

Számlázáskor tényleg keletkeznek költségek az ÁFÁn kívül is?

Figyelt kérdés
És ha igen, mi az, mennyivel lehet számolni?
2011. szept. 23. 21:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Példa erre mondjuk egy weboldal, 90 ezer forintért. Áfa nélkül ez 67500. Ebből még lejön valami?
2011. szept. 23. 21:05
 2/12 anonim ***** válasza:

hogy hogy "költség"? AZ áfa nem költség. Az áfa adó.

a fennmaradó (a nettó) a költség

2011. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor mégegyszer: tehát tegyük fel én vagyok az eladó. Nekem a 90ből lejön a 25% áfa - adó egyértelmű... - így marad 67500. Na most egy rettent mód kiváló cég azt mondta nekem hogy az áfán kívül vannak különböző költségek is, ami legalább annyit levesznek a nettó árból, azaz a nyereségből. Google-ztam én ide-oda, de nem találtam pontosan erre vonatkozó információt. Csak annyit szeretnék tudni, hogy ami megmarad az fizetendő adó után, az a 67500, az egész az enyém lesz-e.
2011. szept. 24. 04:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem költségnek hívják, amit fizetni kell a nyereség után, hanem adónak. Az, hogy mikor milyen adót kell fizetni, attól is függ, milyen vállalkozási formában számlázol (egyéni, vállalkozás, társaság), meg még 1000 más dolog is befolyásolhatja. Tehát, hogy mennyi marad a 67500 Ft-odból, nem lehet konkrétan meghatározni.
2011. szept. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

uh, teljesen fals a gondolkozásod. Fordítva számolsz.

Tehát kiállítottál egy számlát. VAn nettő és bruttó része.

Az áfát nem mind fizeted be, hanem csak a saját költségeid számlájának áfatartalma és a kiállított számla áfatartalmaközti különbséget.

Ugyanígy a nettőrésze nem a "nyereség"hiszen abból levonásra kerülnek a dologi kiadások, a bérek,a járulékok,egyéb ráfordítások. Csak a maradék a nyereség.

És majd az lesz az adóalap

(de ha számlaképes vagy,akkor úgyis kell egy könyvelő,menj elhozzá és magyaráztasd el)

2011. szept. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem. A szitu valójában az, hogy egy szegedi vállalat tud nekem számlát kiállítani, és tudni szerettem volna hogy pontosan a 90-ből mennyi a nyereségünk, de akkor ez nem ilyen egyszerű. Azt azért lehet tudni hogy a 67500-ból legalább 60000 marad-e? (A vállalatnak nincsenek alkalmazottjai, azaz nincsenek bérek.)
2011. szept. 24. 14:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy szót nem értek abból amit leírtál. 90, 67.6, 60, vállalat alkalmazottak nélkül (ilyen nem is lehet)

mit értesz az alatt,hogy "marad"...stb

2011. szept. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül tanulják a SZAKMÁT a könyvelők éveken keresztül, és még azok után is évenként van kötelező továbbképzés részükre. Mert,ha ez ilyen egyszerű lenne ...
2011. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, lemaradt az utolsó rész: Keresni kellene egy szakképzett könyvelőt, aki majd kiszámolja neked és elkészíti a bevallásodat is.
2011. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a 90 67 60 értelem szerűen forintban értendő értékek voltak, de lényegtelen. Csak tudni akartam, hogy nem-e basznak át, mert csak az áfát fogom kifizetni ( mert már megvan a számla, de a termék mégsem kell, így az áfát költségeket meg kell térítenem ), és azt mondják hogy az áfa mellé még jön egy csomó költség. Így már értitek? De felfogtam, nem különösen fontos, lesz ami lesz...
2011. szept. 26. 06:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!