Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha eladom a lakásom, ami 7...

Ha eladom a lakásom, ami 7 éve a nevemen van és nem vásárolok belőle másik ingatlant, mennyit kel adóznom utána?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 18:59
1 2
 11/14 tengerszem válasza:
Az eladásból származó bevételből le kell vonni a jogszabály szerinti szerzéskori értéket (vagy vételárat) és a beszámítható költségeket, ez a különbözet az adóköteles jövedelem, ami csökkenthető a szerzés évének függvényében, tehát a 2011-ben értékesítendő és 2006-ban szerzett lakás esetében 100 %-kal csökkenthető, nem adózik. Olvasd el, és kalkulációs segítséget is ad a következő cím: [link]
2011. okt. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 graci válasza:
Ha a lakásod, házad vagyis lako ingatlan 5 évig a tulajdonodban van akkor a jovedelem 6.évtöl személyi jövedelem adó mente, Egyéb ingatlannál a 16. évben adomentes. Egyéb eaetben adozik. A lokoinatlannál evenkén csokkeno mértékben .Az egyéb ingatlannál szintén csokkenno mértékben az 5. évtol.
2011. okt. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy ha 7 éve a tulajdonodban van már, és lakásnak, lakóingatlannak minősül, akkor már adómentes. Tehát mindegy mennyiért adod el, és innentől kezdve, hogy mikor, személyi jövedelemadót biztosan nem kell fizetni rá, és be sem kell vallani.
2011. okt. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez jó hír, hogy már adómentes, én is így gondoltam, csak nem voltam benne biztos. Köszi, hogy megerősítettetek!
2011. okt. 10. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!