Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családtag halála után maximum...

Családtag halála után maximum hány év után lehet hagyatéki tárgyalást indítani?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Hagyatéki tárgyalást hivatalból indítanak a sorrakerülés idejéban fél év is lehet.
2011. okt. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előstör felveszik a hagyatéki leltárt és átadják a közjegyzőnek ő folytatja a hagyatéki tárgyalást.
2011. okt. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagymamám 4 éve halt meg és nem volt hagyatéki tárgyalás!

Ezért kérdeztem, hogy én (vagy az édesanyám) most indíthatok-e (4 év után) hagyatéki tárgyalást?

2011. okt. 6. 20:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Volt egyáltalán hagyatéka?
2011. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor, az egyik családtagom, aki gyakran járt hozzá, azt állította hogy nem volt! De azóta ennek a családtagoméknak kicsit jobban megy.


Természetesen nem rögtön akarok majd (ha lehet még) hagyatéki tárgyalást indítani, hanem előbb megpróbálnék beszélni velük, csak szeretném tudni hogy mégis nekik mit mondhatok ebben az ügyben!

2011. okt. 6. 23:11
 6/8 anonim ***** válasza:
A közvetlen örökös a gyerek.Unoka csak akkor örököl ha a gyerek halála miatt az kiesik az örökségből akkor annak a gyereke az unoka az örökös.Ingatlan és pénz és értéktárgyak lehetnek az örökölhetők.
2011. okt. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ezt már egyszer kérdezted, és akkor is mondták, hogy ha az a rokonod pl a párna alatt találta és elvitte, sokat nem tudtok csinálni.

háza sem volt a nagymamádnak? mert ha igen, akkor mindenképp kellett volna, hogy legyen tárgyalás.

de szerintem gondoljátok végig, hogy nagymamádnak kb mennyi volt a bevétele, milyen életszínvonalon élt, és ezzel kb mennyit tudott összespórolni. mert ha teszemazt kisnyugdíjas volt a mama, össze tudott-e annyit spórolni, hogy abból majd még valaki vigéckedik?

2011. okt. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Háza nem volt, mert azt a házat amibe lakott mi vettük neki, szóval az nem az Ő nevén volt!


20 éve egyedül él, kilencven valamennyi éves volt!

Úgy tudom a nyugdíja, meg az özvegyi nyugdíja meghaladta a 120ezer forintot, ha nem többet!

46 kiló volt az utolsó éveiben!

Szóval egy ilyen idős hölgy maximum kajára költ, de ara se sokat! (Rezsije a háznak átlagba 5000Ft volt + 6000 közös költség!)

2011. okt. 7. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!