Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkaviszony megszűnését...

Munkaviszony megszűnését követően meddig vehet igénybe valaki egészségügyi szolgáltatásokat?

Figyelt kérdés

Sajnos a héten sürgősségi egészségügyi kaparást kellet csináltatnom (47 éves vagyok). 7 év munkaviszony után augusztus 24-én megszűnt a munkahelyem, és most nem tudom fizetnem kell-e majd a kórházi ellátásért? A kórházban nem szóltak, hogy nincs rendezve a biztosításom, nekem meg ez eszembe sem jutott, mert jövőhéten már egy másik munkahelyen kezdek.

Munkanélküli segélyben nem részesülök. Egyik helyen azt olvastam, hogy munkaviszony megszűnését követő 30 napig, máshol azt írták, hogy 45 napig lehet igénybe venni egészségügyi ellátást.

Melyik az igaz?

Okt. 5-én volt a "műtét", és okt. 10-től újra dolgozok, akkor erre a hónapra biztosítva leszek?

Kérlek segítsetek, mert nagyon félek, hogy fizetnem kell.

Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 8. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Passzív jogon a munkaviszonyod megszűnése utáni 45 napban még jogosult vagy az eü.ellátásokra, ha volt minimum 45 nap munkaviszonyod. Ha nem volt 45 nap munkaviszonyod, akkor csak annyi napig, ahány nap munkaviszonyod volt.

Ezen a linken olvasd el a passzív jogosultságot: [link]

Neked október 8-ig volt jogosultságod.

Ha okt.10-től dolgozol, akkor csak az okt.9-i napod nem rendezett, október 10-től biztosított leszel.

Vagy nem foglalkozol azzal az 1 nappal, vagy a munkaszerződésed kézhezvétele után bejelentkezel a NAV hoz eü.szolg.járulék fizetésre október 9-től és egyúttal kitöltesz egy változás bejelentőt is, amin kijelentkezel október 10-től (mivel munkaviszonyt létesítettél) Fenn van a honlapjukon a nyomtatvány, ugyanazt kell kitölteni a be- és a kijelentkezéshez is. Egyúttal kérsz egy csekket a járulék rendezéséhez (már nem küldenek automatikusan) Küldenek rá határozatot, hogy kell fizetned és azt is hogy megszüntetik a fizetési kötelezettséget. Összesen 170 forintot kell így befizetned (plusz az ajánlott levél díja)

2011. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszod, most már megnyugodtam. Megy a zöld kezecske :-)
2011. okt. 8. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!