Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért kaptam levelet, hogy...

Miért kaptam levelet, hogy menjek be "az egyes adókötelezettségek teljesítésére irányuló ellenőrzés" céljából az adóhivatalba? Ez lehet? Lent:

Figyelt kérdés

Közalkalmazottként tavasszal mindig visszakaptam 90-100 ezer forintot, mert havonta vonták az előleget.

2010 június végén szültem. (Májusig dolgoztam.)

Június 30-án megszűnt a munkaszerződésem, de előtte 3 nappal szültem.

Idén 180 ezret kaptam vissza. Könyvelő csinálta a bevallásomat, mert nem értek hozzá.


2011. okt. 8. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:
ha könyvelő csinálta,akkor menjen be ő. Azért fizeted.
2011. okt. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az SZJA bevallásoddal van bajuk, különben azt megírták volna, és hozzá azt is, hogy vidd magaddal a saját példányodat, és a kitöltésének alapját képező minden bizonylatot.


Az "egyes adókötelezettség teljesítésének ellenőrzése" során leginkább a jogviszonyok (munkaviszony, stb.) kezdő-záró dátumait, az ahhoz kapcsolódó TB és egyéb járulékfizetési kötelezettségek teljesítését szokták nézni.

Ez esetben viszont a munkaviszony megszűnéséhez kapcsolódó papirokat, a GYES igényléssel kapcsolatosakat, a baba születési anyakönyvi kivonatát.


Mindenesetre én azt mondom, hogy hívd fel telefonon az ügyintézőt (a levél jobb felső sarkában szokott lenni a neve) és kérdezd meg tőle, hogy miket vigyél magaddal.

2011. okt. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!