Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nemrég ellenőrzés volt egy...

Nemrég ellenőrzés volt egy sörözőben, ahol a barátnőm dolgozik pultosként. Az ellenőrzés során 1400ft-al több pénz volt a kasszában, mint ami be volt ütve. Számíthatunk ilyen esetben büntetésre, ő és a vállalkozó részére?

Figyelt kérdés

Ő azt mondta, hogy válltópénz kerülhetett bele valószínűleg.

Esetleg valami ami segíthet ilyen ügyben?


2011. júl. 18. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Büntetést kell fizetnie a vállalkozónak - aki majd szépen kifizetteti a barátnőddel.
2011. júl. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És mi van a borravalóval? Az is lehetne nem?
2011. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehetne, csak azt külön kell tárolni, nem a kasszában. Nálunk 50e lett a bünti, pedig azért volt bent plusz pénz, mert előző napi számlát utólag fizetett ki a vendég. Mint kiderült, be kellett volna azt is ütni a kasszába, mint pénzbetét...
2011. júl. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na ezt nem tudtam.

Én is pultos/kasszás vagyok (voltam, mert most gyesen vagyok), de én menet közben sehogy nem tudnám félrerakni a borravalót.

Én önkiszolgáló étteremben dolgoztam, 10-18-ig egyszer tudtam kiszabadulni pisilni, ebédet is 2 órán át ettem, mert nem volt idő leülni annyian voltak. Ha eközben kaptam volna ellenőrzést, akkor mi van? Hogy szedjem ki a borravalót? Ez nekem magas!

2011. júl. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy, hát ami a számlán van, azt beteszed a kasszába, a borravalót meg a zsebedbe, a tárcádba...
2011. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt hogyan?

40 ember áll sorban előttem, pl 4150-re ad 4300-at vagy 4500-at, 5000-rel fizet, visszaadok neki, utána kezdjem el kibogarászni a kasszából, hogy mennyi is volt a jatt... 150 vagy 350. Miután visszaadtam és becsuktam a kasszát, az záródik, csak akkor tudom nyitni, ha új tételt ütök be. Főnököm le is szedte volna a fejem, ha menet közben túrom a kasszát a jattért.


Nem kötekedni akarok, félre ne értsetek. Jó nyilván más ez egy sörözőben, ott lehet nem állnak egyszerre 40-en sorba, és ki lehet szedegetni a borravalót is. De én annak idején sem tettem, csak záráskor, mikor standoltunk és kiszámoltuk a váltópénzt, mindent leadtunk, jatt maradt. Napközben nem volt soha idő kiszedni.


Na bocs, hogy hosszú meg értetlenkedem, de nem gondoltam, hogy 1400 Ft-ért bünti jár, nálunk volt már tizenezerrel is több a kasszában. Aznap az volt a jatt.

2011. júl. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden pénztárgépen van olyan, hogy pénzbetét gomb. Beütöd oda ami a jatt volt. Azt ne felejtsd el, hogy azután is adózni kell
2011. júl. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!