Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Be kell menni az apeh-hoz a...

Be kell menni az apeh-hoz a papirral hogy az önkormányzat fizeti a tb-met, vagy ők kapnak erről értesitést?

Figyelt kérdés

mivel előtte egy másfél évig nem fizettem, de most egy évre átvette az önkormányzat méltányossági alapon, ezt vajon az apeh is tudja?

egyébként félek bemenni hátha kiugrik a rendszerben hogy nem fizettem eddig :D

egyébként nem kaptam még semmi értesitést vagy csekket ( a másfél év alatt nem vettem igénybe semmilyen orvosi szolgáltatást).


2011. okt. 12. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Minek mennél be?

Csak felhívod magadra a figyelmet.

Az meg tökmindegy, hogy igénybevettél-e orvosi szolgáltatást, a TB-vel nem az igénybevett szolgáltatásért fizetsz, hanem egy nagy kasszába fizetsz be, amiből annak fizetik az ellátását, akinek épp szüksége van rá.

Ez nem egy lehetőség, hanem egy kötelezettség, mindenkinek fizetnie kell, ha akarja, ha nem. És 5 éven belül be is hajthatják az elmaradást bírsággal meg késedelmi kamatokkal együtt, ha rájönnek.

De ha nem ugrálsz, akkor talán szerencséd lesz, és nem veszik észre, utána meg elévül.

Ha nyitsz magadnak ügyfélkaput, te is láthatod, hogy mit lát rólad a TB, a biztosítások kezdő- meg végdátumával.

Persze ott is csak emberek dolgoznak, úgyhogy nem biztos, hogy lebuksz.

2011. okt. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát ez, hogy eddig másfél év után nem küldtek csekket, mégis mikor küldenek majd?

egy barátomnak pár hónapra rá mikortól nem fizetett küldték már az értesitést, hozzáteszem ő volt orvosnál ugyhogy mégis számit valahogy....

2011. okt. 12. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Bármikor követelhetik 5 év alatt. Vagy szerencséd van, és nem veszik észre.


NEKED van bejelentési és fizetési kötelezettséged akkor, mikor senki nem fizeti utánad, ezért büntethetnek meg még pluszban a tartozásod mellett, ha nem szóltál nekik. Nem ők lesznek a hibásak, ha egyszer észreveszik, hogy tartozásod van, hanem te, mert nem jelentkeztél be náluk.


Tudod mennyi pénz másfél évi TB elmaradás?

91800 forint.


Bemehetsz hozzájuk szólni, hogy ki akarod ezt fizetni, és akkor nem lesz még mellé büntetés (de ha most szociális alapon fizeti neked az önkormi, akkor mégis honnan lenne pénzed erre...?)


VAGY reménykedhetsz, hogy nem veszik észre az öt éves elévülési idő alatt, és akkor már nem is követelhetik majd többet.


Ezt neked kell eldöntened.

2011. okt. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!