Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számla nélküli eladásra...

Számla nélküli eladásra kényszerít a főnököm, nekem lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


néhány hónapja egy kereskedelmi kft-nél dolgozom és a főnököm (az ügyvezető igazgató) bizonyos ügyfeleknél számla nélküli eladásra kényszerít. Az lenne a kérdésem, hogy ebből nekem lehet bármi bajom (és ha igen, akkor mi)ha kiderül?

A céget hamarosan el fogom hagyni(többek között ezért), szerintetek tehetek valamit, hogy jogilag bebiztosítsam magam?


Nagyon köszönöm.


2011. okt. 20. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Kényszeríteni nem tud, max. írásban utasítson. Ezt viszont nem fogja megtenni. Bajod csak akkor lehet belőle, ha:

1. egy apeh ellenőrzésbe befutsz, jegyzőkönyv készül, és

2. a főnököd annyira "szemét", hogy ez miatt rádveri a büntit, mert a szóbeli utasítást bizonyítani nem tudod.


Ilyesmiről egyébként még nem hallottam, a főnökök nem szokták az általam felvázolt esetben az alkalmazottra hárítani a bünti összegét.

Beszélj erről a többi alkalmazottal is (ha többen vagytok, de csak négyszemközt). Egyébként dönts a saját belátásod szerint.

2011. okt. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"bizonyos ügyfeleknél számla nélküli eladásra kényszerít"

Ennek az a módja, hogy szállítólevélre viszik el az árut az ilyen ügyfelek.

Nálunk is úgy van, hogy vannak olyan ügyfelek akik megadott időintervallumban, vagy megadott összeghatárig szállítólevélre viszik el az árut, és ha elérték az idő intervallum végét, vagy a megadott összeghatárt, akkor a főnök számláz nekik.

Ez már nem az eladó dolga.

Van olyan beszállítónk akitől szintén szállítólevélen jön be az áru és havonta összesítik a szállítóleveleket és adnak ki átutalásos számlát.

Adj ki róla szállítólevelet (akár a megadott ügyfelenként külön tömböt használva) és teljesen le vagy tisztázva, semmi bajod nem lehet belőle.

"Bajod csak akkor lehet belőle, ha:

1. egy apeh ellenőrzésbe befutsz, jegyzőkönyv készül, és "

Itt nem lesz baja egy APEH ellenőrzéskor sem, mert nem arról van szó, hogy ne adjon számlát/nyugtát a vevőknek, hanem arról hogy bizonyos ügyfelek (és nem ismeretlenek) elvihetik számla nélkül az árut.

Ha te ezt kiadod szállítólevélen, az APEH sem köthet beléd, még akkor sem ha éppen ott van amikor az ügyfél elviszi az árut számla/nyugta nélkül.

2011. okt. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mind a két hozzászólás megállja a helyét, attól függ, hogy ténylegesen miről van szó.


Ha úgy ad el dolgot, hogy számlát, nyugtát nem adhatsz ki róla (feketén), akkor nem csak a főnöknek (cégnek) lehet belőle baja egy APEH ellenőrzés esetén, hanem Téged is keményen megbüntetnek, nem csak a vállalkozást.

2011. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zoli17 ***** válasza:

alapvetően a vállalkozás viszi vásárra magát, azon bellül az alkalmazott nem döntéshozó személy- ha meg is büntetnek téged, nem jelentősen- úgy gondolom mivel a cég felelőssége a számla adás, és a dolgozók kioktatása erről.

engem közúton kényszerít gyakran szabálysértésre a főnököm, ott én vagyok a volánál, engem büntiznek. (mert nem a cég feladata engem a kreszről kioktatni. de a számlaadásról igen)

2012. nov. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!