Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ahhoz hogy ingóságokat árulhas...

Linkoln kérdése:

Ahhoz hogy ingóságokat árulhassak és végezhessek tevékenységeket a neten jövedelemszerzés céljából kell ingó adásvételi szerződést kötnöm?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A neten milyen módon akarod árulni? Meghirdeted, aztán személyesen "eladod", vagy internetes portálon keresztül adod el (Tesz-vesz, Vatera).


Ha személyesen adod el, akkor nem árt, ha van adásvételi, méghozzá a vevő érdeke miatt, hiszen adott esetben bizonyítani tudja, hogy nem lopta a dolgot.

Ha internetes portálon adod el, akkor nagyobb értékű cikknél nem árt, de egyébként hanyagolható.


Tehát kelleni nem kell, de néha ajánlott, hogy legyen.


Persze ez arra az esetre vonatkozik, ha magánszemélyként óhajtod ezt a tevékenységet végezni, és nem üzletszerűen.

2011. okt. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mi a határ a magánszemély, és az üzletszerü árusitás után?

pl én példűmmal élkve, én dolgozok egy gyárban mint munkás, de közben szoktam venni nagytételben ezt azt és árulom vaterán meg teszveszen, ez üzletszerű?

2011. okt. 22. 14:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen ez üzeltszerű, mivel továbbértékesítési céllal, haszonszerzés céljából vásárolsz nagy tételben terméket,tehét ehhez kell adószám és számlát kell kiállítanod és adóznod kell meg bevallani, tehát az adásvételi nem jó.
2011. okt. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem, kössz
2011. okt. 23. 09:57
 5/5 A kérdező kommentje:
de vállalkoznom nemkell ugye?
2011. okt. 23. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!