Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tegyek, ha voltam olyan...

Mit tegyek, ha voltam olyan ba***sz és elhagytam egy általam kiállított számlát?

Figyelt kérdés
Nyilván a pénzt buktam, de ilyenkor mi a teendő, hogy ne legyek adócsaló??? :S
2011. okt. 24. 03:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Most vagy én nem értem, vagy te értettél valami félre.

Miért buktad volna a pénzt?


Egyszerűen a számlatömben a másod és harmadpéldányt áthúzod keresztbe tollal és ráírod nyomtatott betűkkel, hogy STORNO.

Majd szólsz a könyvelődnek róla.


Ezután kiállítod az új számlát.

A két számlához a bevételi oldalon úgyis csak egy bejövő tétel lesz.


Nem rég volt nekem is egy ilyen.


Amíg nem havi 5x csinálod és/vagy x millió értéknél, akkor nem fognak nyűglődni az Apeh-nál.

2011. okt. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Melyik példányát hagytad el?

A tömb megvan, vagy azt is elhagytad?

"Egyszerűen a számlatömben a másod és harmadpéldányt áthúzod keresztbe tollal és ráírod nyomtatott betűkkel, hogy STORNO." Ezt csak akkor teheted meg, ha az első példányod is megvan.

Ha az első példányt hagytad el, akkor hiteles másolatot kell készítened a tőpéldányról és azt adni a vevőnek.

Amúgy pedig nem is mindegyik számlatömb 3 példányos, az üzletben mi is 2 példányos készpénzfizetésit használunk, mert csak az első példányra és a tőpéldányra van szükség a pénztárgép miatt.

2011. okt. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak azt a lapot hagytam el, amit küldtem volna póstán a megrendelőnek. Akkor tényleg elég, ha áthúzom stornoval a 2 másolatot és írok egy újat?
2011. okt. 24. 11:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem elég. A sztornózáshoz az összes példányra szükség van.

Hiteles másolatot készíthetsz a tőpéldányról és azt küldd el a vevőnek.

2011. okt. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az a gond, hogy a vevő nem fogja a másolatot elfogadni, mivel az ő könyvelője fénymásolat alapján nem könyvel, áfá-t pedig egyáltalán nem fog vissza-igényelni. (Ha egyébként áfá-s vagy)

Az apeh pedig a stornózást nem fogja szabályosnak tekinteni, ha nincs a tömbbe visszatűzve a számla összes példánya.

Ebből következik, hogy megszívtad:

A vevő miatt kiállítol egy új számlát a következő sorszámmal.

A te könyvelőd a piros példány alapján lekönyveli nálad bevételként mind a két sorszám alatt szereplő tételt, és itt szívtad meg, mert dupla bevételt könyvelsz, és a pénztárcádba csak egyszer jelenik meg.

Lehet, hogy drága "elba***ás" volt, de csak így tudsz minden törvényes feltételnek megfelelni.


Ennél több, "törvényes" lehetőségről nem tudok.

2011. okt. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ismét halkan jegyzem meg (az első vagyok) nem rég VOLTAM hasonló helyzetem és működött a sztornózás.

Nem örült neki a könyvelő de megoldottuk. Ilyen helyzetek vannak.

Persze kinek milyen a könyvelője, nekem is volt régen olyan aki béna.

2011. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Két megoldás van:

1: hiteles másolat a másodpéldányról

2:Kiállítasz egy számlát, amivel lesztornózod az elhagyott számlát, majd újra kiállítod a számlát, és annak az eredeti példányát küldöd a vevőnek el.

Áthúzással nem sztornózhatod az elhagyott számlát, mert ezt-ahogy már leírták előttem többen is-úgy lehet megtenni, ha megvan minden példánya a számlának. Ha az első válaszoló ezt csinálta, akkor nem szabályosan tette ezt. És ez nem a könyvelő ügyességén múlik...

2011. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

"...2:Kiállítasz egy számlát, amivel lesztornózod az elhagyott számlát, majd újra kiállítod a számlát, és annak az eredeti példányát küldöd a vevőnek el. ..."


Ezt persze lehet, hogy megtette a könyvelőm (vagy majd szól, hogy megtegyem), ezt nem tudom, de a lényeg az, hogy hülyeség, hogy bukja az ember a pénzt egy ilyen esetben és hogy nem lehet csinálni ilyenkor semmit.

Erre értettem a jó-rossz könyvelőt.

2011. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!