Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit jelent az, hogy mérlegképe...

Mit jelent az, hogy mérlegképes könyvelő? Mit csinál a könyvelő?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

gazdasági eseményeket könyvel, beszámolót készít, számviteli politikát készíti el, bevallásokat csinál, ezeket határidőre, jogszabályokat alkalmaz. Számviteli törvény, adózási törvények stb.


Először is ha érdekel végezz el egy főiskolát pl közgazgász, a lényeg hogy legyenek számviteli ismereteid adózási ismereteid pénzügyi ismereteid stb, ha ezt elvégezted akkor mehet a mérlegképes ez 400órás képzés. tehát ha most kezdet akkor leghamarabb 4 év múlva lehetsz könyvelő, vagy ha most mész elsőször főiskolára akkor 5 év múlva meg is lesz

2011. nov. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
*a fizetés 94.000-től 120.000 az átlag de van magasabb is, de akkor angol nyelv kommunikációs szinten kell+1 nyelv, és ahhoz már legalább 5 év tapasztalatodnak kell lennie, vagy több ja és bruttóról beszélek
2011. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

A könyvelő a cégek kiadásait-bevételeit könyveli le,ahogy azt előkontírozzák neki. Gyakorlatilag csak adminisztrátor.

A mérlegképes könyvelő már a cég mérlegkimutatását,eredménykimutatását is elkészíti. Ehhez külön kell egy több éves tanfolyamot elvégezni.

Nagyon egyszerűen erről van szó.

2011. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. nov. 3. 20:37
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
adminisztrátor az nem a legjobb kifejezés:D aki számokkal foglalkozik, és professionális szinten tudja a törvényeket azért h azt megfelelőan alkalmazza az nem adminisztrátor. Ezenkívűl a mérleg eredménykimutatás, kieg melléklet, üzleti jelentés stb elkészítése nem csak sima adminisztrátori feladat, mert az adminisztrátor valljuk be egy kis számítógépes tudás elég, könyvelőnek nem. Ha rossz a könyvelő elbukhat a vallálkozás is.
2011. nov. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A könyvelő szerintem is csak gyakorlatilag egy gazdasági adminisztrátor, sokan "betanított munkában" csinálják. A főkönyvelő kikontírozza nekik a számlákat, ők meg becsapdossák a számítógépes könyvelőprogramba. Persze nagy részének van előképzettsége, úgy mint közgazdasági szakközép, de soknak nincs.

A mérlegképes könyvelőnek van előképzettsége, sokszor főiskolája is, és persze mérlegképes könyvelői szaktanfolyama. Ezzel arra szerez jogosultságot, hogy ne csak könyveljen egy cégnél, hanem elkészítheti a mérleget (ezért mérlegképes, mert képes mérleges készíteni), az eredménykimutatást, kiegészítő mellékletet stb. Ezzel a végzettséggel szerez jogosultságot rá, ráadásul egy cég főkönyvelője is lehet, tehát vezető pozíciót is be tud vele tölteni.


Üdv: Egy mérlegképes könyvelő, aki "betanított munkában" kezdte még annak idején 8 általánossal.

2011. nov. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

utolsó! szerintem elenyésző aki ezt betanított munkában végzi, ez az az eset amire joggal kérdezem hogy még van olyan? már nem azért de lehet hogy a 80-as vagy a 70-es években elég volt batanított munkával kezdeni, de manapság a pénzügyeit, senki nem bízná egy 8 általánosra, ami teljessen érthető, ehhez mindenképpen, emelet, vagy felsőfokú képesítés kell, a legtöbb helyen pld a kontírozást nem is főkönyvelő csinálja, hanem már megcsinálják neki, vagyis az már alap hogy tudni kell egy 8 általános mégis honnan tudná? ja persze tudom...mert betanítják....aham,


Kérdező, ehhez ahogy mondtam emelt, felsőfokú képzettség kell, a helyedben először is megcéloznék egy jó kis egyetemet

2011. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti válaszoló vagyok. Biztos voltam benne, hogy kapok azért, amit írtam. De nem egy olyan könyvelőirodát ismerek, ahol az illető végzettsége nem könyvelő, hanem pék, vagy éppen dadus volt egy bölcsődében, vagy varrónőként dolgozott előtte. És könyvel. Tehát ez neki betanított munka, mivel azt sem tudja, hogy a Tartozik-Követel mi fán terem. És nem csak könyvelőirodán van ilyen.

Engem például egy "normális" cégnél - amíg szülési szabadságon voltam - egy cukrász végzettségű hölgy helyettesített 3 évig. 2,5 hónap alatt kellett betanítanom rá. A lőtéri kutyát nem érdekelte, csak engem, mivel visszajövetelemkor 1 évem ráment arra, hogy helyre tegyem a dolgait.

2011. nov. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Még hozzáfűzném, hogy egyetemet nem fogok megcélozni, mivel meg van a végzettségem anélkül is a könyveléshez, tehát részemről teljesen felesleges pénz- és időkidobás volna.

Az, hogy még alkalmaznak így "könyvelőket", nem az én hibám, ha rajtam múlna én sem engedném. Legalább közgazdaságit megkövetelnék érte, a gazdasági részleg vezetéséért pedig egyértelműen legalább mérlegképes képesítést. Nem véletlenül szereztem meg én is, pedig "betanított munkában" kezdtem, de önállóan csak akkor tudtam csinálni, amikor már meg voltak a számviteli alapjaim.

2011. nov. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
utolsó! nem rosszindulatból mondtam de szerintem a fiatalokat ne arra buzditsuk hogy ezt be lehet tanulni, mert ez nem fedi a valóságot. A könyvvitel alapja a tartozik és a követel, kontírozás ismerete.Ezek alapok, ezt mindenkinek tudnia kell, hibátlanul. Mit csinál egy olyan ember egy irodában aki semmi számvitel alapja nincs, és akkor a pénzügyről még nem is beszéltünk vagy a legfontosabbról az adóról art, áfa szvtv stb. Azért kíváncsi vagyok merre laksz, hogy ilyenek az elvárások??. Ne vedd rossznéven tényleg, de érdekel. Viszont ha a szakmában jó vagy és 8 általánossal kezdtél akkor becsületre méltó az hogy megtanultad, de manapság ez nem működik, már egy sima adminisztrátornak(gazdasági munkakörben) is minimum közgaz. érettségi kell vagy valami képesítés(gazdasági irányban) és az csak adminisztrátor, könyvelőnél ott kezdődik a felvétel hogy mérlegképes+3-5 év tapasztalat. ja és regisztrált is legyen, én ilyen állásokba botlottam
2011. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!