Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kecskeméten hiányszakmának...

Kecskeméten hiányszakmának számít a mérlegképes könyvelő?

Figyelt kérdés
Ezt a szakmát szeretném megtanulni, de ha túlkínálat van belőle, akkor lehet más irányba indulok. Szerintetek érdemes? Van annyi cég hogy esetleg saját vállalkozásba csináljam későbh? Vagy meg vannak a jól bevált könyvelő irodák? Azt tudom, hogy van egy pár... Vélemény?
2011. szept. 8. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

A véleményem az, hogy túlkínálat van belőle, szerintem országszerte. Hozzáfűzném: kb. a fele nem is tudja igazán a szakmáját, csak könyvelést "mímel". Mivel pár éve futószalagon gyártották a mérlegképes könyvelőket, ezért felhígult a szakma, de rendesen, 3 év helyett pár 1,5 év alatt tanították meg ezt a bődületes szakmát olyanoknak, akiknek alapképzettségük sem volt. Azt sem tudták, hogy az "akasztófát" eszik-e vagy isszák, de már gazdaságilag elvezettek egy céget. Nagyon kevés a tényleg hozzáértő szakember.

Akik meg tudnak, azoknak többnyire későn fizetnek, vagy nem is fizetnek. Naponta mennek tönkre százával cégek. Mivel szakmabeli vagyok, ezért "biztos" kézből tudom, hogy sokan kínlódnak a megélhetésért, legalábbis vidéken.

2011. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

nehéz benne az elhelyezkedés. Bács kiskun megye pedig a legroszabb ezen a téren.

Sokan vannak, és ami a legroszabb hogy pályakezdőknek szinte lehetetlen az elhelyezkedés, én se gondoltam volna h a pályakezdőknek ennyire nehéz. Mert nagy a felelősség vagy inkább komoly feladatok vannak és ott kezdődik h legalább 3 év gyakorlatod legyen:P Ha 0 gyakorlatod van akkor nehéz lesz. Ha vállalkozásba akarod csinálni akkor viszont kell h legyenek ügyfeleid


Viszont maga a szakma az nagyon érdekes.

az utolsó válaszadónak igaza van sokmindenben de ne felejtsd el h csak úgy mehetnek el mérlegképesre ha van előképzettségük pld diploma vagy számviteli szakügyintéző stb ez 1,5-2 év általában, erre jön rá a mérlegképes 400 órával ami sztem 1,5 év így megvan a 3 év. Másrészt törvény elő is írja h beszámolót csak mérlegképes csinálhat így ha érdekel muszáj lerakni

nem tudom mennyire hígult a szakma réghez képest, és h mit értettél azon hogy könyvelést mimel???? azt h lehet mimelni? vagy csinálod rendessen, vagy nem:D

2011. szept. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajnos könyvelőként látom hogy sokan tényleg mimelik.. :( Eddig az idén igazoltan könyvelő hibájából két céget hoztam vissza a felfügg alól. + 1 nek segitettem ötletekkel. És csak 10 millió árbevétel felett kötelező a mérlegképes könyvelő, és az is csak a kettősöknek. (ev nincs a számviteli törvény hatálya alatt) Úgy látom neked még van mit tanulnod...
2011. szept. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

tudom h csak 10 milla felett ezt én is olvastam. Most lehet h hülye kérdés de pld ha látod h a tárgyévben meghaladja majd a 10 milliát akkor mi van?:D


Csak azt akartam mondani ezzel h pld mérlegkéepsként megcsinálhatod egy multinak is a beszámolóját szvi politikáját stb míg pld egy számviteli ügyintéző ezeket nem, és máris ott van h ha érdekli a szakma akkor tovább kell tanulni, amivel nincs is gond, csak eszméletlen árat kérnek egy tanfolyamért.

Szóval sztem ha majd egyszer végzek ezzel a sulival, akkor munka melett ha lesz munkám, érdemes lenne elvégezni egy mérlegképest, akkor mégsem lennék korlátok közé rakva.

még mindig nem tudom h a mimelés alatt mit értessz, csak mert magamra gondolok:D pld ismerem a kontírozást, mérleget, hááát...eredménykimutatást is tudom(valamennyire, azzal nem büszkélkedek, mert bele szoktam lesni a könyvbe:P) viszont hiányosságként egy csomó törvényt nem ismerek. Vagyis tudom h mit keressek vagy hol, de nem ismerem annyira mint a szvi törvényt, akkor ez is mímelés, Nekünk is sokat kell tanulni, de én szeretném rendessen csinálni. Hiányosságként még valahol olvastam hogy költségelszámolás vagy valami ilyesmi van arról pld még nem tanultunk(bár még van 1 félév) vagy a szg-es könyvelést se, csak majd idei tanévtől.

Nekem úgy tűnik elég nagy bizalmatlanság van, és nekem pld pályakezdőnek sztem még van időm megtanulni elvezetni egy céget. És ahogy halottam annyira bizalmatlanok a tapasztalt könyvelők h egy egyszerű kontírozást se bíznak a pályakezdőre, és így elég rossz :(

2011. szept. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azt értem mimelés alatt, hogy egy jó pár könyvelőcske (gyakorlat nélkül persze,) azt hiszi magáról hogy ő aztán mindent tud... Nekem folyamatosan vannak a kezem alatt pályakezdők, de ők el is ismerik, hogy ezt jócskán tanulni kell... Tudod pl. hogy egy fizetési könnyítésnél mi az első amit megnéznek? (és akkor még törvényről nem beszéltem) és még sorolhatnám. Nekem azokkal a könyvelőkkel van könyvelőként tele a faxom akik azt hiszik mindent tudnak, és no gyakorlat nélkül általában feketén, számla és szerződés nélkül, és a felelősségbiztositásról ne is beszéljek könyvelgetnek, és ha kész a baj, akkor azt se tudják mi legyen...
2011. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Mímelés alatt azt értem, amit aztán a többiek leírtak helyettem is. Nem felejtem el, hogy - hál' Istennek - már végzettséghez kötik a mérlegképes tanítást. Az én időmben sima érettségivel is lehetett menni, azért írtam, hogy még azt sem tudták, mi az "akasztófa", vagy a Tartozik - Követel. Gondolhatod, hogy azok hogyan könyvelnek ma is, és ráadásul "átrúgdosták" őket, mert valamilyen támogatást csak így kapott a képző intézet annak idején.

Én nem egy "kollégával" történt beszélgetés kapcsán néha úgy érzem hanyatt dobom magam attól, amiket szakmailag mondanak, vagy éppen nem tudnak, pedig "száz" éve űzik a szakmát. Ráadásul rengeteg cégnek könyvelnek, aztán a vezető hozzánk jár kérdezni, informálódni, "leellenőrizni" a könyvelőjüket, hogy jól dolgozik-e, mert ők is éreznek valami nem stimmelőt a munkájával kapcsolatban. Csak azt nem értem, hogy miért nem váltanak ilyenkor? Ennyire a pénz beszélne?

2011. szept. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

hát akkor régen elég más volt a képzés. Most már érettségi+előképzettség utána lehet jelentkezni mérlegképesre ami jó drága. Érettségin túl vagyok(sajna nem gazdaságiba jártam) és most vagyok előképzettségen ezáltal lesz középfokú okj bizim ez 1,5 év.


Ha ez megnyugtat nálunk mindenki tudja hogy mi a tartozik és a követel, a tanárunk szigorúan vette, és az akasztófát már réges rég elhagytuk csak a nehéz esetekbe használjuk, de egyébként nem szoktuk használni.


Én pont úgy tudom hogy pár évvel ezelőtt úgy volt hogy mentek vizsgára 20-25-en és 4-5-nek sikerült a többit meghúzták, valami a feladatokkal meg a ponthatárokkal volt, de még így is 50+1%-tól 2 -es és így megy felfelé az ötösért pedig szenvedni kell rendessen


Valahol am olvastam h a diákoknak az a legnehezebb megtanulni h mikor tartozik és mikor követel, és a tanárok meg elcs....ik mert gyorsan haladnak. Mi rengeteget gyakoroltuk pld ez a feladatot, h mikor tartozik és mikor követel, én legjobban kontírozni szeretek. Ezeket a pü képleteket, meg a törvényeket nem szeretem, mert nehezen értelmezem őket, de muszáj neki esni.


Szóval már másképp van, remélem én nem csak mímelni fogom.


Utóírtnak még annyit h szerintem suli után nagy bátorság rögtön céget vezetni, én inkább könyvelői asszisztensnek mennék el vagy lóti-futinak, ahol tudnám csinálni a szakmát és beletanulni, és ha az megy akkor már lehet komolyabban gondolkodni.

Vagy pld én azt se tartom jó ötletnek ha rögtön vállalkozást nyít valaki suli után pld mérlegképes könyvelő(még ha lenne is vallalkozói, nem biztos h jól csinálná) de ez csak az én véleményem...

2011. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat! Először is körbejártam a témát alposan, tudom milyen előfeltételi vannak a tanfolyamnak és az meg is van!!! Másodszor a kérdés úgy szerepelt "...saját vállalkozásba csináljam KÉSŐBB.." Tisztába vagyok azzal, hogy nem egy egyszerű szakma, rengeteg tanulás, és ha meg van a végzetséged, utánna gyakorlat és tapasztalat szerzés és ha ez is megvan akkor is képezned kell magad folyamatosan mert mindig változik valami... És én sem mímmelni akarom...

Amúgy meg igazából arra voltam kíváncsi, hogy ti hogy látjátok maga várost ebből a szempolntból (cégek, fejlődés, stb.) vagy menjek fel inkább Pestre? (ott mindig keresnek könyvelőket, csak nem szeretem Pestet)

De azért köszi nektek!

2011. szept. 13. 14:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én pesti vagyok, hidd el itt se fenékig tejfel. Raádásul önállóan egy vadi uj iroda, hacsak nincsenek millió körüli összegeid csak reklámra , nem fog menni... :( én is igy vagyok, most van főállásom és mellette csinálom itthon is két gyerek mellett, hát nem egyszerű...
2011. szept. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az előképzettségről: az én időmben mérlegképesre csak az mehetett felvételizni, akinek megvolt a 4 éves közgé érettségije + 3 év szakmában töltött gyakorlatot tudott igazolni, de akkor is a mérlegképesre még felvételi vizsga volt. És a mérlegképes további 3 év volt. Erről ennyit.


Ügyfeleknek könyvelni, azaz kontírozni, könyvelni, beszámolót (bevallást) készíteni lehet, de nem elég! Ahhoz, hogy tudd, milyen tevékenység végzése esetén milyen költségeket, milyen mértékben számolhatsz el, bizony ismerni kell hozzá a törvényeket is!!! SZJA tv, Társasági adó törvény, ÁFA törvény. !

Ahhoz, hogy az esedékes bevallásokat is az előírtak szerint tudd beküldeni, ismerni kell az ART-t!

Ha az ügyfél azt mondja, hogy alkalmazottat akar felvenni, akkor már nem elég tudni azt, hogy annak bejelentésével kapcsolatban milyen határidőre, milyen bevallást kell elküldeni, bizony ismerni kell a Munka Törvénykönyvét is, mert: az ügyfél elvárja tőled, te "homályosísd fel" fizetett szabadság, felmondási idő stb. terén, de tőled várja azt is, hogy milyen egyéb előírások, megkötések stb. vannak ahhoz, hogy egy esetleges ellenőrzéskor minden rendben legyen.


Mindezek mellett tőled várja, hogy a rengeteg adótörvény ismeretében adjál neki segítséget, ötletet, kiskapukról, kibúvókról, annak érdekében, hogy lehetőleg minél kevesebb adófizetés mellett, minél több hasznot tudjon elérni!


Ha ehhez még hozzáveszed, hogy az adótörvényeket az éppen "illetékes" kormány nem évente, sokszor pár hónap leforgása alatt ezerszer módosítja, tehát azokat a részeket mindig újra kell tanulni ahhoz hogy jól csináld, amit csinálsz, hát akkor nem tudom, mennyire elegendő: "a mérlegképest elvégeztem, tudok kontírozni, csak a törvényeket nem ismerem, mert az olyan nehéz!"


Több mint 40 évet dolgoztam a szakmában, ebből az utóbbi közel 20-at saját könyvelőirodámban ügyfeleknek. No az állandó gyomorgörcs, a napi 10-12 óra (ebéd)szünet nélkül, éves szabadság nélkül stb. Egy évvel ezelőtt nyugdíjaztam magam, elég volt. És sohasem lehettem biztos abban, hogy valahol, valamiben esetleg nem-e elcsúsztam, mindent jól, hiba nélkül csináltam-e, hiszen ha valahol "tévedek", az elsősorban az ügyfél zsebére megy, másodsorban az ART. büntire vonatkozó §-a szerint az én zsebem is megérzi.


Hát erről ennyit!

2011. nov. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!