Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény, és...

Családi adókedvezmény, és adójóváírás is vissza jár?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék, én nem veszem igénybe az adójóváírást, és a családi adókedvezményt sem.

Kérdésem az lenne, hogy adóbevallásnál, mindkettőt visszakapom? Idáig a 143.000 bruttó bejelentett pénzem után, mindig visszakaptam az egész adójóváírást. Akkor most a családi adókedvezménnyel együtt kapom meg?

A másik, hogy a gyerek után járó betegállományt is fel kell tüntetni, az szja-ba? Gyáp a hivatalos neve.

És ha voltam táppénzen, de nem találom a papírokat amiket küldeni szoktam, kitudom kérni újra? Előre is köszi a válaszokat.


2011. nov. 7. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jár adójóváírás és családi adókedvezmény, akkor megkapod őket az adóbevallás után. A többit passzolom.
2011. nov. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de akkor 22000/hó? Vagyis 264.000?

Túl szép lenne. De tavaly a családi adókedvezmény nélkül kaptam vissza 180.000-et.

Direkt nem veszem igénybe, jobb egybe.

2011. nov. 7. 18:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt, hogy mennyit kapsz vissza, pontos számok nélkül senki nem tudja megmondani, csak azt, hogy az év közben meg nem igényelt adóalap- és adókedvezmények év végi igénybevétele esetén kapsz vissza adót maximum annyi összegig, amennyi előleget év közben levontak Tőled.
2011. nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A GYÁP-ot hozzá kell számolni a többi jövedelmedhez, és úgy megállapítani az adót rá. Tehát beletartozik. Ha nem találod a papírokat, akkor kérhetsz újat a táppénzt kifizetőtől.


Ha a bruttó béred minden hónapban 143 ezer forint volt, akkor - 1 gyerek figyelembevételével - maximális ki tudod használni a családi kedvezményt és az adójóváírást is.

A családi kedvezmény adóalapot csökkent, míg az adójóváírás adót csökkent.

Az adójóváírás havonta maximum 12.100 Ft lehet, míg a családi kedvezmény havonta, 1 gyerek után 62.500 Ft, ami adóösszegre átszámolva havi 10.000 Ft-ot jelent.

Tehát olyan 22.100 Ft többletet jelent havonta Neked a két kedvezmény. De ez egy másik bruttó bérrel már nem biztos, hogy igaz!

2011. nov. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, minden hónapban 143.000 a bruttóm. Idáig mindig én csináltam az szja-mat, csak az idén, volt táppénzem, gyáp-om, végkielégítésem, gyesen vagyok, és lehet munkanélkülin is leszek december 15-től, és ez így már nekem sok számolás.
2011. nov. 8. 10:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Na ha végkielégítésed is volt, akkor nem biztos, hogy beleférsz a felső korlátba. Mennyi volt?
2011. nov. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazad van, 2 havi,+ a felmondási időre járó kereset.

Végül is akkor csak 2 havi a többlet, illetve annyi sem, mert dec15.-ig van a felmondási idő. Szóval, 1 havi többlet, ha jól kalkulálok. Pontos összeg: 422.000

Munkáltatóm által kiadott papír szerint: 1.528.925

A 20.-as pont szerint: A bérnek minősülő összeg, az adóalap-kiegészítés összegével együtt, 1.959.896

Gondolom, vagyis számolás alapján, akkor az 1.959.826

a végkielégítéssel együtt van. Köszi a választ.

2011. nov. 9. 12:51
 8/9 pappné krisztina válasza:
Szeretném megkérdezni,hogy 56200 a brutto bérem adójóváirás nélkül mennyi netto fizetést fogok kapni????? köszönöm a választ elöre is Pappné
2012. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bruttó 56200-nak a havi összes nettó jövedelem:36.811 Ft

Persze nincs gyerek, és nem egyedülállóként számoltam neten.

2012. jan. 4. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!