Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számlaképes magánszemélyként...

Számlaképes magánszemélyként miért követelnek rajtam vállalkozói számot?

Figyelt kérdés

Évek óta számlaképes magánszemélyként tevékenykedek, mint előadóművész, 0%-os áfá-val rendelkező számlatömböm van. Soha nem volt semmi probléma, most viszont egy nyári fellépésért hiába vártam eddig, hogy átutalják a fellépti díjam.Néhány napja felhívott az engem akkoriban meghívó intézményből valaki és közölte, a gazdasági hivataluk visszadobta az átutalási számlámat, mert nincs rajta az adószámom feltűntetve, s ezért utánam néztek az APEH nyílvántartásában is, de nem találtak ott meg, mint nyilvántartott vállalkozót........?!?!

Hiába erősködtem, nekem nincs vállalkozói számom, mivel nem vagyok vállalkozó, csupán számlaképes magánszemély, azt kérte, keressem elő a vállalkozói engedélyem, amit amit akkor kaptam, mikor kiváltottam a számlatömböket és faxoljam el nekik, addig nem tudják utalni a pénzem.

Nem értem, eddig soha nem volt fennakadás, sőt, agusztusban egy színházi szereplésért több száz ezer forintot utalt át gond nélkül egy másik megbízó a közreműködésemért.Szóval nem értem, miért szivatnak?! Sajnos hülye vagyok az adó-ügyekhez, kérem, segítsen valaki, hogy hathatósan "követelhessem" a béremet, amiért megdolgoztam és jár!!!!



2011. nov. 8. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Adószámot hiányoltak vagy vállalkozói nyilvántartási számot? Nem egyértelmű a kérdésed.

Erről a nyilvántartásról beszélhettek, de ebben az adószámos magánszemélyek is szerepelnek. Ha ebben a nyilvántartásban kerestek, ez azt feltételezi, hogy az adószámodat hiányolták.

[link]

Ha adószámot hiányoltak-azzal kell, hogy rendelkezzél-akkor, azt MINDIG rá kell írni a számlára.

Ha nyilvántartási számot-az nyilván nincs neked-akkor erősködj tovább, hogy az nincs neked, mert adószámos magánszemély vagy. Valószínűleg halványlila gőzük sincs az adószámos magánszemély fogalmáról.


Még jobb lenne, ha lenne könyvelőd (kérdésedből azt feltételezem, hogy nincs), mert az adószámos magánszemély adózása azért nem olyan egyszerű.

Itt egy tájékoztató, hogy arról, hogy mikor kinek kell fizetnie az szja-t valamint a járulékokat, mert van, hogy a megbízó fizeti, van, hogy a megbízott. Erről nyilatkozni kell. Valamint, ha biztosítottá válsz, akkor kell járulékokat is fizetni.

[link]

2011. nov. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Szerintem is az lehet, fogalmuk sincs, mi ez a számlaképes magánszemély állapot!

Mindamellett szerintem egészen egyértelmű volt a kérdésem!

"Számlaképes magánszemélyként miért követelnek rajtam vállalkozói számot?" :-)

2011. nov. 8. 08:35
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja!!! Bocs! Újraolvastam és valóban elírtam egy helyütt!!! Tehát azért dobták vissza, mert a számlára nincs ráírva a vállalkozói számom!!! _ ami nekem nincsen is, ugyebár.........:-)
2011. nov. 8. 08:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért nem egyértelmű a kérdésed, mert az egyik helyen azt írod, hogy vállalkozói számot hiányolnak, a másik helyen meg azt, hogy adószámot. A kettő nem egy.
2011. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, én is bocs, most olvastam el a második válaszodat is. Szóval, ha vállalkozói számot kérnek, akkor erősködj, és mondd, hogy adószámos magánszemély vagy, nézzenek utána, hogy mi az. Ott van a tájékoztató róla, amit linkltem
2011. nov. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet!!! :-D
2011. nov. 8. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!