Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha én egyéni vállalkozó...

Ha én egyéni vállalkozó vagyok, és havonta 250 ezer Ft-ot szeretnék kivenni fizetésként magamnak, akkor ahhoz mennyi bevételnek kell lenni 1 hónapban?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 01:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A jelenlegi adojogszabalyok szerint minden megtermelt 100 Ft-bol 99,50-et be kell fizetned az allamnak. Tehat a havi 250.000 Ft kivetelehez kell lennie 25.000.000 Ft bevetelnek. Ha nem tetszik, reklamalj az orszag torvenyhozoinal.

(bocs, nem vagyok konyvelo, sem szakember. Csak pont ma karomkodtam a jarulekok es egyebek miatt :(((

2011. nov. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nettó 250 ezret szeretnél, annak 402000 körül van a bruttója. Erre plusz 114500 forint költsége van a vállalkozásnak, tehát összesen 516500 forintba kerül a vállalkozásnak egy nettó 250000-es fizetés.

És akkor más költséget egyáltalán számoltam!


Itt tudsz számolni: [link]


Nem tudom, honnan jött ki a 25 milliós bevétel, de nagyon elszállt, és a 99,5% befizetés is hülyeségnek hangzik.

2011. nov. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első írta is, hogy nem ért hozzá, csak káromkodik, és kb. így érzi. Megjegyzem, meg is értem.

Szerintem kb. a fizetés 2.5-szeresét kell megkeresni, mert a vállalkozásba is folyamatosan kell visszaforgatni pénzt, hogy ne haljon meg.

2011. nov. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor egyenlőre felejtős.
2011. nov. 13. 00:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy ezt nettóban vagy bruttóban akarod kivenni

A nettó fizetésnek nagyjából duplája a szuperbruttója, azaz a közterhekkel növelt teljes bérköltsége.

Itt kiszámolhatod:

[link]


Ehhez még add hozzá a vállalkozás egyéb költségeit, ami tevékenységtől függően eltérő lehet.

2011. nov. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!