Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB-t kell fizetnem? Most...

TB-t kell fizetnem? Most decemberbe kiiratkoztam az iskolából nem vagyok már tanköteles, és jövő szeptembertől egy új iskolában kezdek.

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a tanulmányaim befejezése után a diákigazolványom érvényességének idejéig jogosult vagyok a természetbeli eü. Ellátásokra. + utána 45 napig fizetik még. Nekem a 2011/12 -es tanévre érvényes diákigazolványom van .
2011. nov. 28. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
a tanulói jogviszony a lényeg, nem az, hogy meddig érvényes a diákot
2011. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jól hallottad. Nem a tanulói jogviszony ideje számít, hanem a diákigazolványra való jogosultságod.

"Kik jogosultak kizárólag egészségügyi szolgáltatásra?

a közoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó alapfokú, középfokú nevelési-oktatási vagy a felsőoktatásról

szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás

keretében tanulmányokat folytató nagykorú magyar állampolgár, ha társadalombiztosítási szempontból

belföldinek minősül, a tanulói/hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosultsága

megszűnéséig (a tanulói/hallgatói jogviszony szünetelése alatt is jogosultak),"

[link]

+ 45 napig passzív jogon jogosult vagy még (nem pedig fizetik neked. A suli sem fizet egy tanuló/hallgató után egy fillért sem az alatt az idő alatt sem, amikor tanulói/hallgatói jogviszonya van az illetőnek)

Ha tanulói jogviszonyod volt és jogosult maradtál a diákigazolványra, akkor december 15-ig jogosult vagy az eü. ellátásokra.

2011. nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és akkor visszatérve az én esetemre ha decemberbe megszűnik a tanulói jogviszonyom de 2011/12-es tanévre érvényes diákigazolványom van akkor a tanév végéig nem kell fizetnem ugye ?
2011. nov. 28. 15:09
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
csak az a probléma, hogy nem jogosult diákigazolványra sem ;)
2011. nov. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyalogolj be a NAVhoz, aztán kérdezd meg. Van ismerősöm, akinek úgy vették, hogy diákigazolvány érvényesség +45 nap, van akinek nem vették hozzá a +45 napot, még ők maguk se tudják értelmezni...
2011. nov. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem következő félévre nem kapsz matricát a diákodra és akkor nem érvényes. A mostani matrica meddig érvényes? Arra rászámolsz 45 napot és utánna kell fizetned a tb-t magad után, szerintem ez nem az idén lesz, hanem jövőre kezdődik és akkor már lehet többet is kell fizetni, attól függ, hogyan módosítják a törvényt.
2011. dec. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tanulói jogviszonyos diákigazolványra éves matrica kell, és október 31-ig érvényes.

A hallgatói jogviszonyos diákra kell féléves matrica, és az első félévi március 31-ig, a második félévi október 31ig érvényes.

A kérdező azt írta, hogy tanulói jogviszonya van, és 2011/2012 tanévre érvényes diákja (nem 2011 őszi félévre érvényes diákja)

2011. dec. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!