Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KFT tulajonosa státusz munkavi...

KFT tulajonosa státusz munkaviszonynak számít?

Figyelt kérdés
Konkrétan mint munkanélküli állapotban lévő ha alapítok egy kft akkor nem regisztrálhatok mint munkanélküli? S elesve az esetleges álláskeresési járuléktól stb?
2009. máj. 14. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
így van, ha vállalkozás tulajdonosa vagy tagja vagy, akkor nyista munkanélküli segély! Kft. tulajdonosa az még nem munkaviszony, az egy birtokviszony.
2009. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A személyes közreműködés az, ami tb. jogviszony. Ha nem te vagy az ügyvezető, nincs az alapító okiratban személyes közreműködés előírva, akkor kizárólag a tulajdonosi jogviszony nem jelenthet kizáró okot a munkanélküliségből. De ha ügyvezetőként be vagy jelentve, akár munkaviszonyban, akár személyes közreműködőként az már kizáró ok, hiszen van tb jogviszonyod. (nem kell állást keresned, hiszen van.)
2009. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elfeledtem írni hogy egyszemélyes kft, tehát egyedüli tulajdonos, döntéshozó tehát csak az enyém...

Ami segítség hogy h jól tudom ilyenkor nem kell a teljes minimálbét utáni járulékot fizetnem ötvenvalahányezer forintot hanem csak valami 17 - 20 forintos költséget minimális tiszteletdíj utáni járulékot... Jól tudom? Persze csak amig be nem indul a busines.

2009. máj. 14. 13:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint ha kivéted nincs is a járulékokat legalább a minimálbér után be kell fizetned. SZJA-t nem, csak ha lesz kivét. De a járulékok összege 36-38 ezer forint havonta. Ha beindul az üzlet, akkor a dupla minimálbér után javasolt fizetni a járulékot, kiirni kivétnek, hogy az otthoni költségeidet tudd miből fizetni. A többi lehet osztalék. Nem tudom, hogy honnan vetted, de ha könyvelő mondta, akkor cseréld le.
2009. máj. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!