Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minősülhet munkaviszonynak...

Minősülhet munkaviszonynak egy olyan állás, ahol nincs fizetés?

Figyelt kérdés
Gondolom, ez a szerződésen alapszik... :S Tudom, furcsa kérdés, de most van egy olyan munkalehetőség, ahol kipróbálhatnám magam, viszont egy darabig nem tudnak fizut adni.
2011. szept. 28. 20:41
 1/8 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Milyen állás az? A szerződéses munkaviszonyban kell legyen minimálbér lejelentve legalább, vagy részmunkaidős tevékenység vagy diákmunka esetén valamivel kevesebb (25ezer körül, asszem). Ha a munkáltató lejelenti a minimált, akkor járulékot kell utána fizetnie. Szóval az neki költség. Nos? Én nem tudom elképzelni, hogy azt a szerződést hogyan alkothatnák meg úgy, hogy jogszerű munkaviszonynak minősüljön.
2011. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A munkaviszony attól munkaviszony, hogy többek között járulékokat fizetnek utánad. Szóval ez semmiképpen nem munkaviszony jogi szempontból. Tapasztalatszerzésnek viszont jó, már ha tényleg jó neked is ez az ingyen dolgozás. Arra készülj fel, hogy általában ahol "egy darabig nem tudnak fizut adni", ott soha nem jön el az az idő, amikor fizetnek is a munkádért.
2011. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Legálisan nem lehet ingyen dolgoztatni (önkéntes munkákat kivéve, de az is le van szabályozva). Időarányosan a minimálbért minden esetben ki kell hogy fizessék.
2011. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert a munkaviszony kötelező eleme a munkabér.

De ha bejelentenek minimálbérrel, és fizetik utánad a járulékokat, akkor gyakorlatban nem kizárt, hogy nem kapsz pénzt... Van ilyen.

(Sőt, a járulékokat is egyesek maguk után fizetik, persze papíron a munkáltató, hiszen hivatalosan neki kell.)

2011. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A háztartási munkánál gyakorlatilag a munkaadóra van bízva, hogy mennyit fizet az alkalmazottnak. Annyi csupán a kitétel, hogy az APEH felé fizessen meg havi 1000 Ft-ot.


De se TB, se nyugdíj...


Gondolom az adott munkalehetőség nem ez lenne, máshol pedig mindig van egyéb járulék stb, és a minimálbért illetve arányos részét részmunkaidőben köteles megfizetni.


Meg persze fentebb írták még az önkéntes munkát, de az más lapra tartozik...

2011. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, azt magam is gondoltam, hogy a járulékokat nyilván be kell fizetni... Szóval olyan feketésnek tűnik a dolog... :S
2011. szept. 28. 22:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a fekete munka nem ezt jelenti! Akkor "fekete", ha nem vagy bejelentve.

Itt elvileg be lennél, csak épp a járulékaidra te magad adod oda a pénzt a munkáltatónak.

Ettől lesz TB-d, lesz nyugdíjhoz jogviszonyod, minden, csak épp ahelyett, hogy fizetést kapnál, vagy nem kapsz egyáltalán semmit, vagy még te fizeted a járulékokat.

2011. szept. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Az is jó lenne most nekem ebben a helyzetben. Én is valami efféle megoldásra gondoltam volna... Na, majd kiderül, hogy mi fog ebből kisülni. :S
2011. szept. 30. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!