Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell beadnom adóbevallást?

Kell beadnom adóbevallást?

Figyelt kérdés

Valaki ezt mondja, valaki azt:

GYES-en vagyok, emellett a neten eladtam a múlt évben összesen 212e Ft értékben különböző dolgokat, de kb. 4-4 egyforma is volt közte.

Most akkor hogyan kell beadnom az adóbevallást? Ezt a 212e Ft-ot valahol fel kell tüntetnem?


2009. máj. 14. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
GYES-t nem kell bevallani, ha más jövedelem nincs. Ingóságokat akkor kell bevallani, ha üzletszerűen végzed, ha a jövedelmed (bevételből levonva a beszerzési érték) adója a 40000,- Ft-ot meghaladja. A 212 ezer forint bevételnek nincs ilyen jövedelme, tehát nem kell bevallást készíteni.
2009. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem értek egyet az előttem szólóval, ugyanis az szja törvény 58. §-a alapján meg kell csinálnia az adóbevallást,

(Ingó vagyontárgy átruházásából származó jövedelem) tekintettel arra, hogy az ott említett összeghatárt (az adó összege van megadva, és abból vezethető le, hogy ez 200 ezer Ft) meghaladta.

2009. máj. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A jövedelem és a bevétel nem ugyanaz!
2009. máj. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül beadtam, mert utána olvastam, és azt írja, hogy 200e Ft bevételig nem kell beadni, felette be kell, viszont 50e Ft fizetendő adóig nem kell fizetni. Tehát lényegében csak be kellett adnom. :S
2009. máj. 21. 09:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugye csak a 12 ezer forintot írtad be, és nem a 212 ezer forintot! A 200 ezerig ugyanis adómentes vagy!


A bevétel és a jövedelem tényleg nem ugyanaz, viszont a jogszabályi szakasz amit írtam fentebb, pontosan meghatározza hogy ebben az esetben a bevételből mi minősül jövedelemnek!

2009. máj. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

212-t írtam be. Adónak 0 Ft-ot hozott ki.

"Az ingó vagyonért kapott bevételt 162. sor „b” oszlopában, a költségeket – 25%-os

jövedelemszámítás esetén a bevétel 75%-át – a „c” oszlopban tüntesse fel. A „d” oszlopba

az adóköteles jövedelmet kell beírni."

Tehát b-be írtam 212-t, c-be 159-et, így a jövedelem 53e Ft lett, aminek az adója 0 Ft.


Remélem nem rontottam el. Köszi az aggódást. :S

2009. máj. 22. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!