Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » ÁFA mentes (közösségi adószámo...

ÁFA mentes (közösségi adószámos) Kft. Vásárolna EU-n belül de, szintén ÁFA mentes eladótól. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

("...we are not VAT payer...")


...azt mondta, csak akkor tud nekem eladni bármit is ha van adószámom... igen, de az is ÁFA mentes.


ezt találtam: [link]


....csak nem megyek el rajta... most kérheti az adószámom vagy sem? mert ha én megadom akkor meg az a baj...


2011. dec. 3. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez tök egyszerű! A csatolt link szerint amennyiben az a termék, amit meg akarsz venni nem éri el a 10 000 Euro értéket, nem kell megadni az adószámodat. - Ha meghaladja a 10 000 Euro-t, akkor kötelező megadni. - Egyébként meg külföldre nem számítünk fel ÁFÁ-t, ugyanúgy külföldi pertner se számít fel nekünk. Összefoglalva: a megvásárolni kívánt termék vételárától függ, hogy meg kell-e adni, vagy sem. Ha az (ebben az esetben Eladó) üzleti partner ragaszkoik hozzá, hogy igenis küld el neki, akkor jöhet a magyarázkodás, hogy "te nem tartozol az ÁFA körbe és a fent említett jogszabály szerint 10 000 Eurós értékhatár ... stb. Remélem egyértelmű válasz volt. Hello.
2011. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt a link régi (2007es), másrészt az alanyi adómentesekre vonatkozik.


Más az adószám és más a közösségi adószám.

Ha EU tagállamból veszel valamit, csak akkor nem kell a vásárláskor felszámítania az eladónak és neked megfizetned az ÁFAt, ha van közösségi adószámod, és ezt az eladó feltünteti a kiadott számlán.


Kérdezd meg a könyvelődet, hogy a Kft-teknek van-e.


Abból meg mi bajod lenne, ha megadod az adószámod az eladónak?

2011. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ő az úniós adószámodra ad el neked terméket áfa mentesen, te pedig alanyi mentesként rendkivüli bevallási kötelezettség mellett itthon megfizeted rá az áfát, le viszont nem vonhatod, mivel mentes tevékenységhez használod. Jelen pill. ez így működik...
2011. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is a harmadik válaszoló szerint értettem. Nem hiszem ha én sem és ő sem fizet áfát akkor az szabályos lenne... valahol csak meg kell fizetni... :-D

Szóval, megveszem a terméket, itthon bejelentem és a megvásárolt termék után fizetem az áfát és nem az eladás után (áfa mentest választok, mert nem fogja elérni a bevételem az 5 mill. ft-ot, valamint a vásárlóim nem kereskedők akik visszaigényelhetnék).

2011. dec. 4. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!